خبر خوش: جاماندگان سهام عدالت بخوانند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از دو راهکار پارلمان برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت خبر داد.

به گزارش صدای بورس به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به ماموریت علی لاریجانی رئیس پارلمان به وی برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت، گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم و پیش نویسی نیز در این زمینه تدوین شده است تا بتوانیم در چارچوب اختیارات فعلی دولت برای اعطای سهام عدالت به جاماندگان، واجدین شرایط و همچنین اشخاصی که مالکیت سهام عدالت به آنها منتقل نشده، اقداماتی را انجام دهیم.

وی افزود: در پیش نویس تدوین شده آمده که این اقدام از محل ۵۰ درصد سهام که در بخش مالکیتی دولت است و هنوز واگذار نشده، تامین خواهد شد تا جاماندگان و مواردی که ذکر شد نیز صاحب سهام عدالت شوند؛ البته این کار با سازوکار و با روشی که متناسب با شرایط کنونی باشد، انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: به عبارتی می خواهیم با دولت توافق کنیم تا از موجودی خودش استفاده و در قالب مکانیزمی که در اختیار دارد، این مشکل را حل کند و در تلاش هستیم تا با یافتن راهکاری از طریق همین روش این مسئله را حل کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: اگر این کار انجام نشود و دولت و اختیارات کنونی اش اجازه ندهد تا این کار را انجام دهیم، طبیعتا نیاز به قانون داریم که قانون دولت را مکلف کند این اقدام را انجام دهد و همزمان هم پیش نویس متنی تدوین شده که با آغاز مجلس یازدهم در قالب یک طرح دو فوریتی در دستور کار قرار می گیرد تا در یک بازه زمانی چند ماهه جاماندگان سهام عدالت را تعیین تکلیف کنیم.

وی افزود: به عبارتی از این طریق، تکلیف قانونی را بر دولت وارد می کنیم که دولت طبق مر قانون که بعدا تصویب می شود، مشکل جاماندگان سهام عدالت را حل کند.

نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد: هم پیش نویس متن توافق با دولت و هم متن طرح ۲ فوریتی مجلس تدوین شده و آماده است و در صدد هستیم تا هر چه زودتر جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شوند.

کد خبر 413534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =