دلالی سهام عدالت، شیوه جدید سودجویی

برخی دلالان با حضور در روستاها و مناطق دورافتاده در حال جمع آوری برگه‌های سهام عدالت روستاییان هستند.

به گزارش صدای بورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، توکلی رئیس اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور در ساری گفت: اخیرا مشاهده شده است تعدادی از دلالان با حضور در روستاها به دلیل نا آگاهی مردم از روند مدیریت سهام عدالت، اقدام به جمع آوری برگه‌های سهام آنها می‌کنند.

او با بیان اینکه خرید و فروش سهام عدالت غیرقانونی است، افزود: دلالان این برگه‌ها را به صورت وکالتی خرید و فروش می‌کنند که غیرقانونی است.

توکلی گفت: تا زمانی که ارزش دارایی و تعداد سهم هر فرد در شرکت‌ها مشخص نشود، هیچگونه نقل و انتقال سهام عدالت انجام نمی‌شود.

رئیس اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور گفت: رئیس جمهور به بانک‌های کشور ابلاغ کرد سازوکارهایی را فراهم کنند تا مردم با مراجعه به بانک‌ها و مراجع قانونی، مدیریت سهام عدالت را به شکل قانونی و درست انجام دهند.

او به سهامداران توصیه کرد برای انتخاب روش مدیریت سهام خود از شرکت‌های معتبر کارگزاری یا افراد مطلع مشورت بگیرند.

توکلی همچنین در خصوص وضعیت سهام عدالت افرادی که فوت کردند گفت: ورثه این افراد پس از مراجعه به مراجع قضایی و گرفتن گواهی انحصار وراثت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و درخواست می‌دهند تا سهام فرد متوفی به ورثه قانونی برسد.

رئیس اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور با بیان اینکه برخی‌ها اطلاعات نادرست در اختیار مردم قرار می‌دهند، گفت: به طور مثال به سهامداران اعلام کرده اند اگر روش غیرمستقیم را انتخاب کنند سهام دست دولت می‌ماند که این موضوع درست نیست، چون سهام به هر حال حتی اگر وارد سامانه هم نشوند، آزاد می‌شود.

او افزود: در روش غیرمستقیم مدیریت سهام بهتر و ارزش دارایی بیشتر می شود و افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند، شرکت با ارزشی مانند سرمایه گذاری را از دست دادند.

کد خبر 413483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =