۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
روزهای خوب در راه است!

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید: خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده و همچنین تدبیر رهبری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، بازار بورس در سال جاری شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

به گزارش صدای بورس،‌ سیدمحمد حسینی با اشاره به شرایط رخ داده در کشور در پی شیوع کرونا، گفت: در هفته‌های اخیر بورس شرایط بهتری داشته که علت آن حضور تعداد بیشتری از شرکت‌ها در فضای بورسی بوده است.

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان بورس بعد از بررسی صورت‌های مالی شرکت‌ها به باز کردن نماد آنها  اقدام کرده است، افزود: عرضه سهام شرکت‌های مختلف در بورس به ایجاد جاذبه برای سرمایه‌گذاری در آن منجر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: حضور مردم در بورس هم می‌تواند ایجادکننده شرایط مساعد باشد و همچنین می‌تواند نگرانی‌هایی را نیز به دنبال داشته باشد. وی با بیان اینکه زمانی نماد بورس و شاخص‌ها یکسان باقی می‌مانند که پشت آن تولید یا اثر خدمات را داشته باشیم، گفت: اینکه سهام یک شرکت تولیدی بالا باشد، اما در آینده توان تولیدی خود را کاهش دهد به طور حتم این وضعیت کاهش حاشیه سود شرکت یا قیمت سهام شرکت‌ها را منجر خواهد شد.

حسینی با تاکید بر اینکه بورس باید به مدیریت صحیح فضای اقتصادی کشور در حوزه سرمایه‌های سرگردان اقدام کند، افزود: هجوم یکباره به بورس اقتصاد کشور را دچار مشکل می‌کند، از این رو هر مکانیزمی باید با آینده نگری دنبال شود.

این عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس دهم با بیان اینکه امیدواریم رونق بورس تداوم داشته و پایدار باشد، گفت: خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده و همچنین تدبیر رهبری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، بازار بورس در سال جاری شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

منبع : ایبنا

کد خبر 413448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =