۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
رفتار بازار کاملا منطقی است

برخی از شرایط بازار نگرانند اما رفتار بازار بر خلاف گفته برخی،  بسیار طبیعی است  و در حال حاضر حجم نقدینگی سنگین و با اهمیتی به بازار سوق داده شده است.

جواد عشقی‌نژاد، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مدبران در گفت و گو با صدای بورس؛

اهالی حرفه‌ای بازار در رابطه با اینکه بازار همیشه سیر صعود ندارد آگاه هستند و می‌دانند که بازار همواره نمی‌تواند روند صعودی داشته باشد و ترکیبی از فرازها و فرودهاست‌.
همینطور که می‌بینید این روزها سهم‌هایی را در صف فروش شاهدیم که  در روزهای متوالی صف خرید سنگینی را تجربه کردند.
وقتی سهمی  ۱۰۰ یا ۱۵۰ درصد بدون استراحت رشد می‌کند، جایی نگاه  عقلانی و حرفه‌ای می‌طلبد که افراد سود خود را شناسایی کنند.
برخی از شرایط بازار نگرانند اما رفتار بازار بر خلاف گفته برخی،  بسیار طبیعی است  و در حال حاضر حجم نقدینگی سنگین و با اهمیتی به بازار سوق داده شده است.
اقتصاد ایران همواره دنبال کننده  یک اقتصاد بانک محور، مبتنی بر سود سپرده است و این شرایط باعث ایجاد تورم در کشور شده است، و در حال حاضر از این روند فاصله می‌گیرد.
بخش با اهمیت آن تدابیر درست نظام سیستم پولی کشور بوده که امیدواریم ادامه پیدا کند، ورود برخی منابع به بازار  سرمایه که بخشی از آن می‌تواند آزادسازی سهام عدالت باشد بسیار خوب است.
در نهایت این اتفاقات، سهامداری بیش از ۷۰  درصد مردم را در کشور شاهد خواهیم بود و این می‌تواند رفتارهای سیاست‌ گذاران را نسبت به بازار و اقتصاد حرفه‌ای‌تر، رفتارهای سهامدار خرد را نسبت به داشته هایش با اهمیت‌تر ‌کند و از همه مهمتر این بازار می‌تواند به تک تک ما علم معاش یاد دهد.
علم معاش، نه به این معنی  که بخواهیم زندگی عادی خود را با آن تنظیم کنیم، یعنی ریسک و مفهوم بازده را بتوانیم از بازار متشکل پیدا کنیم و همچنین  بتوانیم نتایج آن را در زندگی خود بکار ببریم.
در حال حاضر، بازار یک رفتار کاملا منطقی دارد و ما این روزها برای سهم‌های بنیادی، شاهد اصلاح قیمت‌ها و برگشت بازار به سمت درست خواهیم بود.

کد خبر 413351

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =