۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
حباب در بازار طلا

در بازار داخلی نیز تحولات بازار جهانی با توجه به نوسانات بازار ارز تاثیری روی قیمت‌ها داشتند و به طور متوسط حدودا نیم درصد نوسان روی بازار طلا و سکه در کشور را شاهد بودیم.

محمد کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر در گفت و گو با صدای بورس ؛

این روزها تحولات بازار نفتی باعث شده در بازارهای جهانی سرمایه‌گذاری روی طلا افزایش یابد و قیمت انس طلا در بالاترین سطح خود نسبت به ۷ سال گذشته برسد.
این هفته با توجه به تحولات بازارهای نفتی و مالی قیمت هر انس طلا از ۱۷۰۵ دلار تا ۱۷۳۰ دلار در نوسان بوده و یک نوسان حدود ۲۵ دلاری را شاهد بودیم.
در بازار داخلی نیز تحولات بازار جهانی با توجه به نوسانات بازار ارز تاثیری روی قیمت‌ها داشتند و به طور متوسط حدودا نیم درصد نوسان روی بازار طلا و سکه در کشور را شاهد بودیم.
با توجه به باز شدن مجدد واحدهای طلا و سکه بعد از حدودا ۵۰ روز، به نظر می‌رسد که میل به سرمایه‌گذاری فقط روی سکه طرح جدید بیشتر صورت می‌گیرد و بقیه سکه‌ها خصوصا طلا و مصنوعات کمتر مورد تقاضا است به همین دلیل در بازار سنتی طلا و جواهر کشور شاهد رکود هستیم.
با توجه به افزایش و بالا بودن شاخص بورس خیلی از سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند سرمایه‌های خود را به بورس هدایت کنند و از این نظر در حال حاضر تحولاتی را در بازار داریم.
در  یک هفته اخیر  قیمت سکه طرح جدید حدودا ۲۰۰ هزار تومان به دلیل تقاضایی که وجود دارد دارای حباب شده 
و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در محدوده ۶۴۰ هزار تومان در نوسان بوده است.
به طور متوسط قیمت انواع سکه در طول یک هفته اخیر حدودا ۸۰ هزار تومان قیمت سکه طرح جدید نوسان داشته و آخرین قیمت‌ها با توجه به انس جهانی ۱۷۱۱ دلار است. قیمت سکه طرح قدیم حدود ۶ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است و سکه طرح جدید حدود ۶ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان است که دارای ۲۰۰ تومان حباب است. قیمت نیم سکه ۳۲۸۰ هزار تومان و ربع سکه ۱۸۸۰ هزار تومان وسکه‌های یک گرمی هم ۹۸۰ هزار تومان است.
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز، ۶۴۰ هزار تومان و هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار که مبنای بازار کشور است ۲۷۷۵ هزار تومان رقم خورده است.

کد خبر 412907

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =