ابلاغ دستورالعمل نحوه حضور و اعمال حق رای به صورت الکترونیکی

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار طی ابلاغیه‌ای دستورالعمل نحوه حضور و اعمال حق رای به صورت الکترونیکی در مجامع عمومی شرکت‌های ثبت شده را ابلاغ کرد.

به گزارش صدای بورس به نقل از سنا، امروز دوم اردیبهشت ماه، محمدعلیزاده، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار طی ابلاغیه‌ای خطاب به کلیه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان و کلیه حسابرسان معتمد سازمان بورس، دستورالعمل نحوه حضور و اعمال حق رای به صورت الکترونیکی در مجامع عمومی شرکت‌های ثبت شده را ابلاغ کرد.

این دستورالعمل در تاریخ ۷ اسفند سال گذشته تصویب شده بود. براساس این مصوبه مجمع الکترونیکی، مجمعی است که حضور مشارکت‌کنندگان در آن، توامان به طور فیزیکی و الکترونیکی امکان‌پذیر بوده و رای به شکل الکترونیکی ثبت و اعمال می‌شود.     

حسن قالیباف رئیس جدید سازمان بورس پیش از این و در روز معارفه خود با اشاره به لزوم برگزاری مجامع الکترونیک، تاکید کرد: کرونا امروز درس‌های فراوانی را پیش‌روی ما گذاشته و نباید اجازه داد مجامع شرکت‌های بورسی به تنفس بخورد.

در متن این ابلاغیه آمده است: «به پیوست دستورالعمل (نحوه حضور و اعمال حق رای به صورت الکترونیکی در مجامع عمومی شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان) که در اجرای جزء «۴» بند «چ» ماده ۶۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تدوین و به تصویب هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار رسیده است، تقدیم و ابلاغ می‌شود.

رویه اجرایی موضوع ماده ۱۹ دستورالعمل مذکور و همچنین برخی از مواد اساسنامه نمونه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان که نیازمند اصلاح هستند، متعاقبا ابلاغ می‌شوند.»

سرمایه‌گذاران می‌توانند برای دریافت دستورالعمل مربوطه به سایت کدال http://www.codal.ir مراجعه کنند.

کد خبر 412628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =