۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
 نوسان شدید در انتظار بازار داخلی

طبیعی است که پس از بازگشایی بازارهای اصلی کشور و به جریان افتادن معاملات طلا و سکه طبیعتا قیمت‌ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد.

محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفت و گو با صدای بورس؛ 

شیوع بیماری کرونا موجب رکود و افت ارزش سهام، کاهش ارزش دلار، ریزش در برخی بورس‌های دنیا و کاهش قیمت نفت شده و تمامی این عوامل اقتصاد جهانی را متاثر کرده است.
براساس آمار تاکنون 2/3 درصد رشد اقتصادی دنیا منفی بوده است. رشد نرخ بیکاری در امریکا باعث کاهش ارزش دلار و در مقابل بالا رفتن قیمت طلا شده است؛ با توجه به این معادلات، سرمایه‌گذاری و تبدیل وجه نقد با طلا رونق گرفته و منجر به صعود قیمت انس جهانی شده است؛ به طوری که این روزها به بالای ۱۶۰۰ دلار رسیده در حالی که  در هفته‌های گذشته قیمت انس طلا  تا ۱۴۸۰ دلار کاهش داشت.
با توجه به ارز آزاد که در کشور داد و ستد می‌شود در بازار داخلی نیز قیمت‌ها دچار افزایش شده است.
تعطیلی مراکز اقتصادی و بازار اصلی و فرعی کشور معاملات طلا به حداقل خود رسیده و تقاضایی در بازار مشاهده نمی‌شود. اما بر اساس معادلات اقتصادی بر اساس انس جهانی و قیمت ارز قیمت هر قطعه سکه تا ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده.
قیمت هر مثقال طلا نیز در روزهای اخیر تا 2 میلیون و 840 هزار تومان برای هر مثال افزایش پیدا کرده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در محدوده ۶۵۰ هزار تومان در نوسان است.
طبیعی است که پس از بازگشایی بازارهای اصلی کشور و به جریان افتادن معاملات طلا و سکه طبیعتا قیمت‌ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد.

به نظر می‌رسد در شروع معاملات که در هفته آینده خواهد بود شاهد نوسان شدیدی را در بازار داخلی باشیم.

کد خبر 412278

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =