اعطای وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران

رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود ۵ نکته را به مردم اعلام کرد، از جمله تخصیص سریع وام یک میلیون تومانی به ۲۳ میلیون خانوار.

به گزارش صدای بورس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، ، عبدالناصر همتی در تازه‌ترین بیان نظر و خبر در اینستاگرام، ۵ نکته را به مردم اعلام کرد و نوشت: بانک مرکزی از طریق کاهش ۲۵ هزار میلیارد تومانی ذخیره قانونی بانک‌ها و با همراهی بانک‌ها ، امکان تامین اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومان با نرخ ۱۲ درصد را فراهم کرده است.

پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه با تنفس چهار ماهه به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید که در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.

با تایید مقام معظم رهبری، یک میلیارد یورو برای پشتیبانی از هزینه‌های عمدتاً درمانی ناشی از کرونا اختصاص یافت. بانک مرکزی با خرید این مبلغ ارزی، معادل ریالی آن را در اختیار سازمان برنامه خواهد گذاشت.

در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور، برنامه‌ریزی لازم برای تامین دارو و کالاهای اساسی سال ۹۹ انجام شد.

درخواست بانک مرکزی برای دسترسی به حق خود در صندوق بین‌المللی پول و استفاده از آن برای کمک به برنامه مقابله با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در جریان مراحل اداری است.

کد خبر 412255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =