احیا و توسعه معادن کوچک مقیاس در دستور کار قرار گرفت

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین (تاصیکو) گفت: تاصیکو به عنوان هلدینگ معدنی شستا بر اساس سیاست‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره حرکت کرده است و تلاش دارد در این حوزه اقدامات قابل توجهی را انجام دهد.

به گزارش صدای بورس به نقل از می‌متالز، خداداد غریب پور، رئیس ایمیدرو و معاون وزیر صمت در جلسه امضا تفاهم‌نامه بین صدر تامین وابسته به شستا و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (شرکت تابعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو») در راستای همکاری در طرح احیا و فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، گفت: بازسازی معادن کوچک و احیا آن در سال ۱۳۹۸ شتاب گرفت و بر اساس آمار در حال حاضر ۱۳۳ معدن اقدام نهایی، ۴۷۷ معدن اقدام کلینیکی و راه‌حل ارائه شده، و ۱۲۹۰ معدن مورد پایش قرار گرفته‌اند. 
وی ادامه داد: ایمیدرو مشارکت گسترده‌ای با بخش خصوصی داشته و مجموعه آمار اعلام شده از تعداد ۳۱ استان کشور حاصل شده است.
وی تصریح کرد: امضا تفاهم‌نامه نیز در راستای سیاست‌های ایمیدرو و وزارت صمت است و امیدواریم رخدادهای قابل توجهی را شاهد باشیم.

در ادامه غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین (تاصیکو) گفت: «تاصیکو» به عنوان هلدینگ معدنی شستا بر اساس سیاست‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره حرکت کرده است و تلاش دارد در این حوزه اقدامات قابل توجهی را انجام دهد. 
وی تصریح کرد: چشم‌انداز هلدینگ صدر تامین در حوزه کانی‌های فلزی و غیر فلزی است و اکثر شرکت‌های صدر تامین در بورس حاضر و سهام ارزنده‌ای را به ثبت رسانده‌اند. اساس کار ما توسعه و بهره‌گیری قابل قبول از ظرفیت‌های موجود است و ما بارها اعلام کرده‌ایم که با مجموعه سیاست‌های شرکت به دنبال صیانت از حقوق سهامداران هستیم و خواهیم بود. 
وی در خصوص تفاهم‌نامه فوق نیز گفت: ما به دنبال تامین ۲۴ ماده معدنی برای ۱۴ شرکت صدر تامین در راستای تکمیل زنجیره تولید آنان هستیم، از معدنی املاح ایران گرفته تا زغال سنگ پروده طبس؛ بر این اساس امیدوارم با امضای این تفاهم توسعه‌ای را بیش از پیش شاهد باشیم.
وی تاکید کرد: ۵ اسفند اولین شتابدهنده کشور رونمایی خواهد شد و مطمئن هستیم که این مهم حوزه معدن را وارد فاز دیگری در راستای حرکت رو به رشد کند.

کد خبر 411538

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =