بازار سهام هم‌آورد می‌طلبد

آمارهای سال ۲۰۱۹ نشان‌دهنده رشد بیشتر بازارهای سهام جهان در این سال است. بازار سهام ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. در نخستین روز از معاملات هفتگی بورس تهران در حالی که تنها دو روز کاری از سال ۲۰۱۹ باقی مانده است، شاخص سهام به رکورد دیگری دست یافت. ظاهرا افت آخرین روز معاملاتی هفته قبل برای دور گرفتن شاخص لازم بوده است. به هر روی، در نخستین روز از معاملات هفتگی بازار سهام، شاخص کل بورس تهران بیش از ۶۵۰۰ واحد افزایش پیدا کرد.

به گزارش صدای بورس به نقل از آمارهای بورس تهران، در معاملات شنبه ۷ دی شاخص کل بورس تهران با ۶ هزار و ۵۴۳.۷۲ واحد رشد (معادل ۱.۸۱ درصد) به سطح ۳۶۷ هزار و ۶۳۲.۱ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن به میزان ۲ هزار و ۸۶۸.۰۵ واحد (معادل ۲.۵۱ درصد) افزایش یافت و به سطح ۱۱۷ هزار و ۱۶۶.۱ واحد رسید. شاخص قیمت وزنی-ارزشی یک هزار و ۷۵۰.۹۲ واحد (معادل ۱.۸۱ درصد) رشد کرد و به رقم ۹۸ هزار و ۳۶۴.۰ واحد دست یافت. همچنین شاخص بازار اول به میزان ۵ هزار و ۱۷۲.۸۰ واحد (معادل ۲.۰۱ درصد) افزایش یافت و به سطح ۲۶۲ هزار و ۳۷۴.۸ واحد رسید. شاخص بازار دوم نیز ۱۱ هزار و ۴۳۵.۹۲ واحد (معادل ۱.۵۱ درصد) افزایش را تجربه کرد و به رقم ۷۶۹ هزار و ۳۱۲.۹ واحد دست یافت. همچنین شاخص صنعت با ۵ هزار و ۴۹۰.۷۸ واحد رشد (معادل ۱.۶۹ درصد) به سطح ۳۲۹ هزار و ۸۷ واحد رسید.

در معاملات امروز، ۵ میلیارد و ۷۵۹ میلیون سهم به ارزش ۳۰ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۳۶۲ میلیون ریال در ۶۱۵ هزار و ۳۴۰ نوبت معامله شدند و ارزش بازار به ۱۳ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال رسید.

در معاملات امروز شنبه، سهام نمادهای رتکو، سهگمت، سفار، سکرما و تکشا بیشترین افزایش قیمت و نمادهای حپترو، بنیرو، فلامی، شسینا، سیستم، غدشت، فجام، وآذر و قزوین بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

کد خبر 410974

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =