درج نماد تامین سرمایه دماوند پس از معاملات

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد تامین سرمایه دماوند در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش صدای بورس بر اساس گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)،  اساس پذیره‌نویسی ۶۰۰ میلیون سهم تا سقف ۵۰ هزار سهم به ازای هر نفر به مدت ۳۰ روز مطابق با درخواست خریداران آذرماه سال‌جاری آغاز می‌شود.

این نخستین تامین سرمایه سهامی عام است که از نکات حائز اهمیت در این‌باره ترکیب سهامداران این شرکت است. وجه‌تمایز این تامین سرمایه با سایر تامین سرمایه‌ها، روش پذیره‌نویسی سهام در شرف تاسیس به‌صورت ثبت‌سفارش است. این پذیره‌نویسی در عدد اسمی ۱۰۰ تومان با اعلام ناظر بازار در دامنه ثابت و تا سقف ۵۰ هزار سهم است و سفارش‌ها در دوره ثبت‌سفارش به نسبت ۶۰۰ میلیون سهم تخصیص داده می‌شود. سهامداران برای معامله بعد از عرضه و ثبت‌سفارش تا زمان ثبت شرکت و عملیات تاسیس باید در انتظار بمانند.

یکی از تفاوت‌های پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار و عرضه اولیه این است که بعد از عرضه اولیه به روش ثبت سفارش، نماد معاملاتی در دامنه ۵ درصد در بازار باز شده و قابل معامله است اما در پذیره‌نویسی این امکان تا تاسیس شرکت وجود ندارد و باید مراحل مربوط به ثبت شرکت را طی کند. بعد از اتمام پذیره‌نویسی و عملیات تاسیس شرکت، نماد معاملاتی آن در بازار مربوطه که برای تأمین سرمایه دماوند بازار پایه است، باز خواهد شد و عملیات نقل‌وانتقال سهام امکان‌پذیر می‌شود.

 در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی، نماد تامین سرمایه دماوند را با نماد "ذتاس" در سامانه پس از معاملات درج کرد تا پذیره نویسی این تامین سرمایه انجام شود

کد خبر 410677

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =