اگر مدیران درست عمل می کردند جوانان کردستانی ناچار به ترک وطن نمی شدند

نشست هم اندیشی فعالان، تشکلها و مدیران اقتصادی کردستان با نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای دست یابی به اهداف شاخص سال رونق تولید روز چارشنبه هفته جاری در سالن جلسات نهاد نمایندگی ولی فقیه برگزار شد.


نشست هم اندیشی فعالان، تشکلها و مدیران اقتصادی کردستان با نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای دست یابی به اهداف شاخص سال رونق تولید روز چارشنبه هفته جاری در سالن جلسات نهاد نمایندگی ولی فقیه برگزار شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کردستان با تاکید بر ضرورت ایجاد اتحاد عمومی گفت: در این شرایط که دنیای ابرقدرتها با تمام توان به مقابله با نظام اسلامی و ملت ایران می¬پردازد تنها عاملی که می¬تواند ما را از این شرایط عبور دهد اتحاد ملی و حمایت از بخش خصوصی است.
سید کمال حسینی افزود: در حالی که همه ارکان و مسئولان حاکمیت نیت تقویت سرمایه¬گذاری، حمایت از نخبگان و قدرت بخشی به تولید را دارند اما هنوز بسیاری از اقدامات و اصلاحات مورد نیاز توسعه اقتصادی انجام نشده است.
وی تصریح کرد: تاخیر در انجام روال اداری، سخت گیری در تامین وثیقه تسهیلات بانکی، کندی انجام امور گمرکی و نامناسب بودن روش¬های محاسبه و اخذ مالیات از مواردی است که اگر سریع حل نشود بدون شک روند توسعه کشور را با چالشهای سنگین مواجه می¬کند.
معاون دفتر نمایندگی ولیه فقیه در خصوص اولویت بندی مراحل تسریع در روند توسعه کردستان گفت: نهایی کردن نقشه توسعه استان، ایجاد گفتمان کار و شفاف سازی فضای کسب و کار 3 موضوع مهمی است که باید در دستور کار مدیران استان قرار گیرد.
فرزی در ادامه اظهار کرد: قابلیت¬های کردستان در کشاورزی، مرز، نیروی انسانی و توریسم در ایران و خاورمیانه بی¬نظیر است اما هنوز زیرساختهای بهره برداری حداکثری از این منابع کامل نشده است.
وی افزود: زمانی که عراق مورد تهاجم تروریست¬ها قرار گرفت ایران با تمام توان ملت عراق را یاری داد پس برای ما نباید قابل قبول باشد که بازار این کشور را دیگر کشورها تسخیر کنند.
معاون همانگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اعتراض به تبلیغات منفی در مورد وضعیت اقتصادی استان گفت: ذهنیت یکی از عوامل تاثیرگذار در توسعه است زیرا سبب جذب وا دفع منابع اقتصادی می¬گردد که اخیرا عده¬ای در رسانه¬های خاص اقدام به سیاه نمایی در خصوص وضعیت اقتصادی استان می¬نمایند که اگر ادامه یابد اقتصاد کردستان را به چالش می¬کشد.
حسین فیروزی افزود: اتکاء به اسلحه توسط برخی جریانهای سیاسی کردستان در ابتدای انقلاب باعث فرار سرمایه¬های مالی و انسانی داخل و خودداری سرمایه¬گذاران خارج از استان برای فعالیت در این منطقه شد و امروز هم عده¬ای دیگر و به روشی جدید دارند توسعه کردستان را به چالش می¬کشند.
نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان با انتقاد از روشهای مدیریت توسعه استان گفت: همه باید شرمنده کردستان باشیم که با این همه منابع و ظرفیت اقتصادی باید جوانانش برای کار به خارج کشور رفته و توسط بیگانگان تحقیر شوند.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: اگر ما درست عمل می¬کردیم باید نیروی کار از سایر کشورها برای تامین معیشت به کردستان می¬آمدند.
وی تصریح کرد: برخی کارشکنی¬های نابه جا در نظام اداری کردستان باعث تاخیر در پیشبرد امور مردم ، وارد شدن زیان به تولید کننده و فرار سرمایه از استان می¬گردد، برای نمونه به این موضوع اشاره می¬کنم در شرایطی که باران حجم سد وحدت را پر کرده و برای جلوگیری از آسیب دیدگی آن دریچه خروجی را باز کرده بودند برخی ماموران و کارشناسان ادارات مربوطه اجازه استفاده کشاورزان از این آب را نمی¬دادند.
در این جلسه آقایان محمد هلاکو، قادر کریمی، عبدالله کاردانی و فاروق کیخسروی از اعضاء هیئت نمایندگی اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی کردستان به ایراد سخن پرداختند.

کد خبر 407395

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =