آخرین وضعیت بهای نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۹۳ سنت معادل ۱.۴ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۶۹ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس به نقل از رویترز، در آستانه تعطیلات آخر هفته طولانی در آمریکا و انگلیس، قیم تفت روز جمعه بیش از یک درصد افزایش یافت، اما به دلیل افزایش میزان ذخایر و نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی بزرگترین کاهش هفتگی سال را به ثبت رساند.

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۹۳ سنت معادل ۱.۴ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۶۹ سنت رسید، اما افت هفتگی حدودا ۴.۵ درصدی را به ثبت رساند.قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت هم در پایان معاملات دیروز با ۷۲ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۶۳ سنت رسید. نفت خام آمریکا افت هفتگی حدودا ۶.۴ درصدی را به ثبت رساند که بیشترین افت از ماه دسامبر تاکنون بود.

افزایش میزان ذخایر نفت آمریکا به بالاترین رقم از جولای ۲۰۱۷ موجب شده تا قیمت نفت خام آمریکا تحت فشار قرار بگیرد.

نگرانی های اقتصادی از تنش های تجاری میان آمریکا و چین به بازارهای جهانی لطمه شده است. شاخص جهانی ام اس سی آی افت هفتگی بیش از یک درصدی را شاهد بود و سومین کاهش هفتگی متوالی را پشت سر گذاشت.

جیم ریترزبوش، رئیس موسسه ریترزبوش در این باره گفت:شرکت های آمریکایی که از افزایش تعرفه ا لطمه دیده اند، تصمیماتی در مورد خریدها، ذخایر و سایر اقدامات تجاری خود خواهند گرفت که موجب کندی روند رشد اقتصاد آمریکا خواهد شد و این احتمالا بر میزان تقاضای نفت تاثیر خواهد گذاشت.

روز دوشنبه بازارهای آمریکا و انگلیس تعطیل است و از هفته آینده قرار است فصل سفرهای تابستانی در آمریکا آغاز شود. افزایش تولید نفت آمریکا تاثیری منفی بر قیمت جهانی نفت داشته است. رشد تولید نفت شیل موجب شده تا آمریکا با پیشی گرفتن از عربستان و روسیه به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل شود.

کد خبر 407370

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =