کاهش ارزش روز پرتفوی سهام عدالت

ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت در بازار سهام از ۱۱۳۱هزار میلیارد ریال در اوایل پاییز، این روزها به ۹۳۸ هزار میلیارد ریال کاهش یافته است.

به گزارش صدای بورس به نقل از ایبِنا، بر اساس آمار تعداد شرکت های حاضر در پرتفوی سهام عدالت ۴۹ شرکت هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها ۲۶۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال است که با توجه به رشدهای ماه‌های گذشته شاخص بورس و افزایش قیمت سهام شرکت ها در بازار سرمایه، ارزش روز پرتفوی بیش از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت به ۱۱۳۱ هزار و ۴۹۳ میلیارد ریال افزایش یافته بود.

این در شرایطی است که با توجه به افت و کاهش‌های اخیر شاخص بورس و نمادهای معاملاتی در تالار شیشه‌ای ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت این روزها به ۹۳۸ هزار و ۸۶۳ میلیارد ریال کاهش پیدا کرده است.

بر این اساس نگاهی به پرتفوی سهام عدالت نشان می‌دهد از ۴۹ شرکت حاضر در این سبد تعداد ۳۵ شرکت بورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها ۲۲۷ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال و ارزش روز آنها ۹۰۰ هزار و ۳۲۵ میلیارد ریال حساب شده است.

به علاوه اینکه در این پرتفو، ۱۴ شرکت غیربورسی نیز حضور دارند که ارزش مقطع واگذاری آنها ۳۸ هزار و ۵۳۸ میلیارد ریال و ارزش روز آنها همین مقدار اعلام شده است.

کد خبر 403871

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =