قصد اتحادیه اروپا برای تحریم ایران بر اساس اتهامات دانمارک

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از نشست وزرای خارجه عضو این اتحادیه گفت بروکسل در واکنش به ادعاهای دانمارک علیه ایران، پاسخ‌های هدفمند علیه این کشور را در نظر خواهد گرفت.

به گزارش صدای بورس به نقل از تسنیم، وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه در بروکسل بر سر اعمال تحریم‌های هدفمند علیه برخی اتباع ایرانی، بر اساس ادعاهای مطرح‌شده توسط برخی کشورهای اروپایی به توافق رسیده‌اند.

پیش از این خبرگزاری نروژ (NTB) گزارش داده بود  «آندره ساموئلسن»، وزیر خارجه دانمارک در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا  بار دیگر با تکرار اتهامات علیه ایران را تکرار کرده و خواستار تحریم این کشور خواهد شد.

این تحرکات در شرایطی صورت می‌گیرند که که کشورهای اتحادیه اروپا ادعا می‌کنند در حال تلاش برای کاستن از آثار تحریم‌های آمریکا علیه ایران پس از خروج این کشور از توافق هسته‌ای برجام هستند.

رئیس دستگاه اطلاعاتی دانمارک چند هفته پیش مدعی شد که روز 21 اکتبر سال جاری یک نروژی ایرانی‌تبار به‌اتهام کمک به یک نهاد اطلاعاتی ایران به‌منظور تلاش برای ترور رهبر شاخه دانمارک گروه تروریستی الاحوازیه بازداشت شده است.

اتهام جدید دانمارک علیه ایران، در ادامه اتهامات اخیر علیه تهران به‌ویژه توسط فرانسه است که با بازداشت یک دیپلمات ایرانی، ایران را به تلاش برای بمبگذاری در گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در ویلپنت متهم کرده بود.

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه در بروکسل درباره این اتهامات بحث و تبادل نظر کرده و به این نتیجه رسیدند که تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کنند.

«فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: «آنچه در دانمارک اتفاق افتاد کاملاً غیرقابل قبول بود و این چیزی بود که همه ما به صراحت بر آن تأکید کردیم.»

موگرینی تصریح کرد: «شورای اروپا کارهایی را برای بررسی برخی پاسخ‌های هدفمند به آنچه در خاک دانمارک اتفاق افتاده پیش خواهد برد.»

کد خبر 401190

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =