ناکامی آمریکا درتحریم کامل نفتی ایران

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: امروز بر همگان مسجل شد که آمریکا در تحریم کامل نفت ایران و به صفر رساندن آن، ناکام مانده است.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از مهر، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از ناکامی آمریکا در تحریم نفتی ایران نوشت.

وی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در ماههای اخیر ذخایر ارزی خود را به حد مطلوب رسانده، متناسب با شرایط در حال تغییر، حتی در شرایط بسیار نامحتمل به حداقل رساندن صادرات نفت، برنامه متناسب با آن را دارد.

بانک مرکزی با تنظیم دقیق منابع و مصارف ارزی کشور، تلاش خود را همانطور که در هفته های اخیر نشان داد بر ثبات بازار پول و ارز متمرکز کرده و تقویت تدریجی و روز افزون پول ملی و افزایش رقابت پذیری اقتصاد و جلوگیری از نوسانات را هدف قرار داده است. اطمینان دارم ملت بزرگ ایران از آن شرایط نیز به خوبی عبور خواهد کرد.

بانک مرکزی در کنار برنامه ریزی برای تعادل بازار ارز و کنترل تورم در کنار دولت محترم برای توجه به وضعیت معیشتی و رفاهی مردم، خصوصا دهک های پایین درآمدی، قرار دارد و از هیچ کوششی فروگذار نیست.

کد خبر 398158

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =