افزایش قیمت جهانی نفت در ۱۹ شهریور

قیمت نفت برنت امروز ۳۰ سنت، معادل ۰.۴ درصد افزایش داشت و به ۷۷ دلار و ۱۱۳ سنت رسید.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از تسنیم، در حالی که فعالیت های حفاری نفتی در آمریکا رشدی نداشته و بازارها انتظار دارند با آغاز تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران شکاف بین عرضه و تقاضا کاهش یابد، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 21 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش به 67 دلار و 96 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز 30 سنت، معادل 0.4 درصد افزایش داشت و به 77 دلار و 13 سنت رسید.

شرکت های انرژی آمریکایی در طی هفته گذشته 2 سکوی حفاری نفتی را تعطیل کردند و تعداد کل سکوهای حفاری نفتی را به 860 مورد رساندند. تعداد سکوهای حفاری در آمریکا از ماه می رشدی نداشته است. در خارج از آمریکا، تحریم های واشنگتن علیه ایران که قرار است از ماه نوامبر آغاز شود، به رشد قیمت نفت کمک کرده است.

موسسه مشورتی اف جی ای اعلام کرد، چند مشتری مهم ایران نظیر هند، ژاپن و کره جنوبی اقدام به کاهش خرید نفت از این کشور کرده اند. در ادامه این گزارش آمده است: «دولت ها می توانند محکم صحبت کنند. آنها می توانند بگویند در مقابل ترامپ ایستادگی می کنیم و یا اینکه برای گرفتن معافیت تلاش می کنیم. اما وقتی با شرکت ها صحبت می کنیم... می گویند، ریسک این کار را به جان نخواهند خرید... مجازات های مالی دولت آمریکا و عدم تامین پوشش بیمه ای محموله های ایران همه را می ترساند.»

واشنگتن در عین حالی که فشار بر کشورها برای کاهش خرید نفت از ایران را افزایش داده، از سایر تولید کنندگان نیز خواسته تا تولید نفت خود را افزایش دهند.

ریک پری، وزیر انرژی آمریکا طی روزهای دوشنبه و پنجشنبه، با همتایان سعودی و روسی خود دیدار خواهد کرد. اما یک سوال مهم در این باره این است که در حالی که اختلافات تجاری میان آمریکا و چین و ضعف بازارهای نوظهور، احتمال کند شدن رشد اقتصاد جهانی را افزایش داده است، وضعیت تقاضا برای نفت در طی ماه های آینده چه خواهد بود.

کد خبر 394919

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =