حرکت نرم «خودرو» در سربالایی رشد

خودرویی‌ها در هفته‌های اخیر به یکی از جذاب‌ترین نمادهای بازار تبدیل شده‌ و کارشناسان آینده خوبی را با توجه به انتظارات صنعت‌گران از افزایش سطح قیمت‌های محصولاتشان برای سهام ناشران این گروه پیش بینی کرده‌اند؛ تحلیل‌گران بازار بر این باورند که با توجه به افزایش سطح عمومی قیمت‌های مواد اولیه مورد نیاز خودرویی‌ها، شاهد سطح قیمت محصولات نهایی این گروه باشیم. لذا با افزایش قیمت خودروهای تولید داخلی چشم‌انداز این صنعت پیش روی سهام‌داران، مثبت ارزیابی می‌شود.

به گزارش بورس آنلاین، خودرویی‌ها در هفته‌های اخیر به یکی از جذاب‌ترین نمادهای بازار تبدیل شده‌ و کارشناسان آینده خوبی را با توجه به انتظارات صنعت‌گران از افزایش سطح قیمت‌های محصولاتشان برای سهام ناشران این گروه پیش بینی کرده‌اند؛ تحلیل‌گران بازار بر این باورند که با توجه به افزایش سطح عمومی قیمت‌های مواد اولیه مورد نیاز خودرویی‌ها، شاهد سطح قیمت محصولات نهایی این گروه باشیم. لذا با افزایش قیمت خودروهای تولید داخلی چشم‌انداز این صنعت پیش روی سهام‌داران، مثبت ارزیابی می‌شود.

اما این مسئله در کشاکش تصمیمات شورای رقابت و خودروسازان باقی مانده و این شورا اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهد. از سوی دیگر اما رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی چراغ سبزی را برای این افزایش قیمت نشان داده و آن را منطقی دانسته است.

اما در این بین، سهم ایران خودرو نیز که با رشد قیمتی 7 درصدی از ابتدای مرداد تا تاریخ 14 شهریور از2171 ریال به 2323 ریال رسید، یکی از سهم‌های مطرح بازار شناخته شده است. سهم «خودرو» که در سه ماه گذشته به طور میانگین 1153 مرتبه داد و ستد شده، توانست که در این مدت ارزش 28.42 میلیارد ریالی را در پی داشته باشد.

همچنین حجم معاملات سهام این شرکت در سه ماه گذشته 12.4 میلیون سهم بوده که از در این فرآیند، حقیقی‌ها گوی سبقت را از حقوقی‌ها ربوده و 75 درصد حجم خرید را با 10508 میلیون سهم در مقابل خرید 3441 میلیون سهمی حقوقی‌ها به خود اختصاص دادند.

همچنین در بازه زمانی یاد شده، آمار بیشترین فروش را نیز به خود اختصاص داده و با 10937 میلیون سهم، در مقابل فروش 3013 میلیون سهمی حقوقی‌ها، 78 درصد میانگین فروش سه ماه اخیر را نیز به خود اختصاص دادند.

کد خبر 394847

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =