پیش‌بینی سود ۵۳ شرکت بورسی منفی شد

بر اساس آمار منتشر شده از سوی بورس تهران در مرداد ماه سال جاری، ۵۳ شرکت دارای پیش بینی سود صفر یا منفی بوده اند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از ایبِنا، در ۵ ماهه سال جاری،  تعداد ۱۶۷۶ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۷۱۵۸ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۳۸۵ درصد رشد و ۳۶۵ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال ۹۶ همراه شد.

میانگین P/E بازار سهام

گفتنی است نسبت (P/E) بازار در مرداد ماه برابر با ۶.۳۴ مرتبه بوده که ۵۳ شرکت دارای پیش بینی سود صفر یا منفی بوده اند که در محاسبات لحاظ نشده اند. همچنین در مردادماه ۹۷ به دلیل عدم الزام ارایه پیش بینی سود شرکت های واقع در صنعت سرمایه گذاری ها، ۱۷ شرکت فعال در این گروه در گزارش (P/E) لحاظ نمی شود. بنابراین، نسبت قیمت به عایدی (P/E) محاسبه شده بر مبنای ارزش بازار ۲۷۳ شرکت ۴.۹۷۳.۸۷۶ میلیارد ریال و سود پیش بینی شده بیش از ۶۳۶.۴۵۱ میلیارد ریال است.

ارزش صنایع

همچنین در دومین ماه از تابستان بررسی صنایع از نظر ارزش بازار نشان می دهد که گروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن ۲۸ شرکت و ارزش بازار یک میلیون و ۴۱۰ هزار میلیارد ریالی در رتبه اول قرار دارد،  فلزات اساسی با ۹۳۶ هزار میلیارد ریال و فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با ۴۶۱ هزار میلیارد ریال رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

بازار اوراق بدهی

لازم به ذکر است در بازار اوراق بدهی در ۵ ماهه منتهی به پایان مردادماه،  تعداد ۴۱ میلیون برگه به ۴۰۱۹۱ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفته است.

تالار مناطق

از ابتدای سال جاری تا پایان پنجمین ماه از سال جاری، بیشترین ارزش معاملات را بین تالار های منطقه ای به ترتیب تالار منطقه ای کیش با مبادله ۶۷۱۶۲ میلیارد ریال، تالار منطقه ای کرج با مبادله ۱۷۰۰۷ میلیارد ریال، تالار منطقه ای اصفهان با مبادله ۱۲۷۴۶ میلیارد ریال، تالار منطقه ای مشهد با مبادله ۸۹۷۵ میلیارد ریال و تالار منطقه ای تبریز با مبادله ۷۱۴۹ میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.

کد خبر 394831

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =