«لمونیز» اقتصاددان باهوش و شخصیت محبوب تلویزیونی

مارکوس لمونیز متولد ۱۶ نوامبر سال ۱۹۷۳ تاجر لبنانی – آمریکایی است که به عنوان سرمایه‌گذار، شخصیت تلویزیونی، فعال امور بشردوستانه و سیاستمدار شناخته می‌شود.

او در حال حاضر رییس و مدیرعامل شرکت «کمپینگ ورلد»، «گود سم اینترپرایزز»، «گندر اوتدور» و «د‌هاوس بورد شاپ» است، افزون بر اینها او ستاره برنامه تلویزیونی سود (The Profit) است که از شبکه سی.ان.بی.سی پخش می‌شود و در رابطه با نجات کسب‌وکارهای کوچک از سقوط است.

مارکوس برای نمایندگی خودروی آنتونی آبراهام شورلت در فلوریدای جنوبی که متعلق به پدربزرگش بود کار می‌کرد. از سال ۱۹۹۷ لمونیز چندین نقش فروش و مدیریتی را برای اتو نیشن که با این نمایندگی خودرو ادغام شده بود ایفا کرد. در همین دوران یکی از دوستان خانوادگی به او پیشنهاد «ایجاد بزرگترین زنجیره RV» داد در حالی که مدل کسب‌وکار آر وی در ایالات با شکست روبرو شده بود. آنها در همکاری با یکدیگر صاحب فروشگاه‌های بزرگ تعطیلات آر وی شدند. از ژوئن ۲۰۰۱ تا فوریه ۲۰۰۳ مارکوس مدیرعامل این فروشگاه‌ها بود و پس از آن او شرکتی با نام جاده‌های آزادی (FreedomRoads) را راه‌اندازی و شروع به خرید نمایندگی‌های آر وی کرد. در سال ۲۰۰۶ این شرکت با کمپینگ جهانی ادغام شد و مارکوس همچنان مدیرعاملی آن را به عهده داشت و در نهایت در سال ۲۰۱۱ با شرکت سرمایه‌گذاری گود سم و با ادامه مدیریت مارکوس ادغام شد. در سال ۲۰۰۷ مجله آر وی مارکوس لمونیز را به عنوان خبرساز سال نام‌گذاری کرد؛ چراکه او در این سال بیش از هر چهره و یا شرکت دیگری بر روی این صنعت تاثیرگذاشته بود. در سال ۲۰۱۳ لمونیز تبدیل به ستاره تلویزیونی برنامه‌های د پرافیت از شبکه سی ان بی سی شد. او در این برنامه‌ها کسب‌وکارهای کوچک که خسته از شرایط موجود، اما همچنان در مسیر امیدواری بودند را انتخاب می‌کرد و به آنها سر می‌زد. او در این برنامه‌ها بخشی از سرمایه خود را به سرمایه‌گذاری بر روی این کسب‌وکارها اختصاص می‌داد تا آنها را به سودرسانی نزدیک‌تر کند. پس از گذشت سه فصل از ضبط و پخش این برنامه‌ها لمونیز نزدیک به ۳۵ میلیون دلار از سرمایه خود را در این برنامه‌ها و در کسب‌وکارهای کوچک سرمایه‌گذاری کرده بود و این گونه او در این برنامه و در میان صاحبان این کسب‌وکارها محبوبیت زیادی به دست آورده بود.

 

  • شماره ۲۶۰ هفته نامه بورس - صفحه۸
کد خبر 393839

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =