واگذاری بنگاه‌ها اولویت شستا در سال ۹۷

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) اعلام کرد: واگذاری بنگاه‌ها، تثبیت اشتغال و تدبیر لازم برای عبور از شرایط فعلی از اولویت‌های اصلی شستا در سال ۹۷ است.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، مرتضی لطفی مدیرعامل این شرکت در نشست هم‌اندیشی با مدیران عالی و فعالان اقتصادی منطقه آزاد کیش، با هدف گسترش همکاری‌ها و معرفی شرکت‌های قابل واگذاری به مردم و بخش خصوصی اعلام کرد: بنا داریم تصدی خود را در امور شرکت‌ها و بنگاه‌هایی که امکان فعالیت بخش خصوصی در آن وجود دارد، کاهش دهیم و به همین دلیل تا پایان سال ۹۸ مدیریت بخشی از شرکت‌ها درحیطه تامین اجتماعی (حدود ۱۰۵شرکت) را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

وی افزود: شستا در دوره تحریم‌ها با تمام ظرفیت در کنار مردم است. معمولا شرکت‌ها در دوره تحریم‌ها دچار ریزش نیرو می‌شوند ولی ما تلاش‌ می‌کنیم که ریزش نیرو نداشته باشیم و تثبیت اشتغال انجام شود. همچنین با توجه به تجربه قبلی تحریم‌، توسعه بازارهای بین‌المللی و توسعه صادرات را نیز محقق کنیم. مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه ۲/ ۱ درصد تولید ناخالص ملی کشور متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است، تصریح کرد: سرمایه فعلی این شرکت، حدود ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده و ۸ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه را مصوب خواهد کرد. همچنین در مجموع ۸۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم تحت پوشش اشتغال این مجموعه قرار دارند. محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های مناسب کیش برای حضور فعالان اقتصادی گفت: کارگروهی با حضور فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران بخش خصوصی، معاونان اقتصادی سازمان منطقه آزاد و کارشناسان مسائل اقتصادی کیش و مسوولان شرکت سرمایه‌گذاری با هدف شناسایی زمینه سرمایه‌گذاری و فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) تشکیل شده است.انصاری لاری حضور شستا در صندوق سرمایه‌گذاری کیش، انتقال تبادلات خارجی دفاتر این شرکت به جزیره کیش و همچنین حضور شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در بورس بین‌المللی جزیره را از مهم ترین موضوعات مورد توافق طرفین در زمینه افزایش همکاری‌ها در جزیره کیش عنوان کرد.

کد خبر 393162

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =