سود بیمه سامان ۱۷ درصد کاهش یافت

شرکت بیمه سامان در حالی با سرمایه ۸۰۳.۴۰۰ میلیون ریالی برای سال مالی جاری مبلغ ۴۸۴ ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی کرده که در گزارش جدید با سرمایه ۱.۵۰۰ میلیارد ریالی ۲۱۶ ریال سود برآورد کرد و در دوره عملکرد ۹ ماهه امسال سود ۱۲۷ ریالی محقق ساخت.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، بیمه سامان در گزارش جدیدش سود برآوردی را 17 درصد کاهش داد و دلایل موثر بر این امر را به طور کامل توضیح داد. آنچنان که به عواملی همچون تغییر حق بیمه صادر شده،  بیمه واگذاری، خسارت پرداختی، هزینه کارمزد، افزایش هزینه ها و ... اشاره کرد.

شرکت بیمه سامان در دوره عملکرد 11 ماهه سال مالی جاری توانست 101 درصد از حق بیمه صادر شده را پوشش دهد و در پی آن حق بیمه واگذاری شده در بودجه به طور کامل پوشش داده شده است. علاوه بر این، خسارت پرداختی "بساما" در 9 ماهه امسال به مبلغ 1.562.139 میلیون ریال پرداخت شده که انتظار می رود تا پایان امسال مبلغ 2.195.742 میلیون ریال محقق شود.

در دوره مذکور حدود 541.313 میلیون ریال هزینه کارمزد و کارمزد منافع شناسایی شده که پیش بینی می شود این رقم تا پایان امسال به 773.844 میلیون ریال برسد.

همچنین با توجه به متفاوت بودن ترکیب پرتفوی واقعی سال جاری شرکت بیمه سامان با بودجه مصوب قبلی و محاسبه به روش فصلی ذخایر حق بیمه سهم نگهداری در بودجه تعدیلی نسبت به بودجه قبلی حدود 14 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، بیمه سامان در نامه توضیحات خود در خصوص کاهش 17 درصدی سود به تغییرات مواردی همچون خسارت معوق، سایر ذخایر و درآمد سرمایه گذاری ها نیز اشاره کرده است.

کد خبر 391649

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =