بازدید سفیر سوییس از شرکت سپرده گذاری مرکزی

سفیر سوییس از شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) بازدید و با مدیرعامل این شرکت درباره گسترش همکاری ها به گفت وگو پرداخت.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از روابط عمومی سمات، در این دیدار حسین فهیمی و مارکوس لایتنر راهکارهای لازم برای توسعه همکاری های دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

مدیر عامل سمات در این دیدار، گزارشی از آخرین قوانین و مقررات و تحولات بازار سرمایه ایران را برای سفیر سوییس تشریح و به نقش شرکت سپرده گذاری مرکزی به عنوان فراهم کننده زیر ساخت های توسعه این بازار اشاره کرد.

فهیمی یکی از برنامه های مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی را کمک به توسعه سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران اعلام کرد.

وی پروژه سهام عدالت را مهم ترین برنامه خصوصی سازی در ایران ذکر کرد و گفت: بیش از 49 میلیون ایرانی در این پروژه ملی به عنوان سهامدار در بازا رسرمایه ثبت خواهند شد.

سفیر سوییس نیز به ظرفیت های فراوان سرمایه گذاری ایران در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت : به طور حتم با معرفی این فرصت ها، می توان سرمایه های زیادی را جذب کرد.

لایتنر افزود : رایزنی های لازم را برای تسهیل در همکاری های متقابل بین بخش های مالی ایران و سوییس به ویژه در بازارهای سهام دو کشور بکار خواهد بست.

لایتنر از مهرماه امسال به عنوان سفیر جدید سوئیس در تهران مشغول به کار شده است . وی اقتصاددانی است که با پشت سر گذاشتن آموزش‌های دیپلماتیک در بخش‌های مالی هم تجربیات فراوانی دارد.

عضویت در6 نهاد مهم بین المللی همچون نهادهای ثبت، سپرده‌ گذاری و تسویه و پایاپای آسیا ـ اقیانوسیه(ACG)، فدراسیون بورس های آسیا و اروپا (FEAS)، انجمن امنیت سایبری شرکت های سپرده گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه (CISO)، بورس‌های کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی (OIC)، انجمن استانداردسازی صندوق های سرمایه گذاری آسیا (AFSF)  و اتحادیه الکترونیکی بین بورسی (IEU) و انعقاد تفاهم نامه با شرکت های تاکاس بانک ترکیه (Takas Bank)، آژانس ثبت مرکزی ترکیه (CRA)، شرکت تسویه پاکستان  (CDCPL)، شرکت تسویه بورس اندونزی (KPEI)، شرکت ثبت اوراق بهادار بورس اندونزی (KSEI)، شرکت سپرده گذاری مرکزی کره جنوبی  (KSD)، شرکت سپرده گذاری مرکزی عمان (MCD)، شرکت سپرده گذاری ملی پاکستان (NCCPL)، شرکت سپرده گذاری چین، شرکت سپرده گذاری هند (NSDL) ، شرکت سپرده گذاری بورس آتن، شرکت سپرده گذاری تایوان و شرکت سپرده گذاری ژاپن مهم ترین تفاهم نامه های بین المللی شرکت سپرده گذاری مرکزی هستند.

کد خبر 391474

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =