شروط بازگشایی نماد دو بانک صادرات و پارسیان اعلام شد

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: نماد دو بانک صادرات و پارسیان در صورت تکمیل اطلاعات قبل از سال جاری باز می شود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس سعید محمد علیزاده، درباره بازگشایی نماد دو بانک صادرات و پارسیان که بعد از برگزاری مجمع سالانه در 15 و 16 بهمن ، طی روزهای گذشته اقدام به انتشار گزارش های میاندوره ایی کرده اند ، اظهار داشت: بانک صادرات در حالی دیروز مجمع عادی به طور فوق العاده برای انتخاب هیات مدیره را برگزار کرد که تاکنون اطلاعات میاندوره ایی سه ماه اول ، دوم و سوم به همراه گزارش تفسیری را داده است.

وی ادامه داد: "وبصادر" در برابر ارسال این اطلاعات ، هنوز گزارش فعالیت ماهیانه از اول سال تا آخر ماه گذشته را نداده و با توجه به زیان 9 ماهه ، باید توضیحاتی در مورد ابهامات مطروحه ارایه دهد. علاوه بر این باید در مورد ذخایر مدنظر بانک مرکزی و اقدامات انجام شده در مورد تکالیف اعلامی، توضیح دهد.

این مقام مسئول افزود: بنابراین در صورت ارایه این موارد ، شفاف سازی سازمان بورس هم منتشر می شود تا نماد این بانک 5.7 هزار میلیارد تومانی قبل از سال جاری باز شود.

علیزاده در مورد بانک پارسیان هم که از 15 آبان سال گذشته با توقف نماد روبرو است، توضیح داد: این بانک هم گزارش عملکرد 3 و 6 ماهه را ارایه کرده اما گزارش 9 ماهه را تا امروز نداده و باید گزارش های فعالیت ماهیانه را تکمیل کند که از قرار معلوم بعد از ارایه گزارش ماهانه سه ماه اول سال در روزهای گذشته، از امروز در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: در صورت تکمیل اطلاعات، "وپارس" هم می تواند قبل از پایان سال در تابلو معاملات حاضر باشد.

براساس این گزارش، بانک صادرات در پایان خرداد و نیمه اول سال، 200 و 390 ریال و در پایان آذر هم 525 ریال زیان محقق کرد که نسبت به دو دوره 6 و 9 ماهه سال قبل به ترتیب 159 و 214 درصد بیشتر است.

"وپارس" هم با سرمایه اسمی بیش از 2.3 هزار میلیارد تومانی برای سال مالی جاری 51 ریال سود پیش بینی کرده اما در پایان خرداد، 75 ریال زیان شناسایی کرد که 34 درصد کاهش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

کد خبر 391456

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =