افزایش سرمایه ۶۱ تا ۱۰۰ درصدی  چهار شرکت بورسی

شرکت های کود شیمیایی اوره لردگان، گروه مپنا و کشتیرانی جمهوری ایران نامه پیشنهاد هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه را منتشر کردند و بیمه میهن مجوز انجام برنامه افزایش سرمایه را دریافت کرد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، شرکت کود شیمیایی اوره لردگان برنامه افزایش سرمایه 80 درصدی به اجرا در می آورد تا سرمایه آن به9.000 میلیارد ریال افزایش یابد. این برنامه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی، تأمین بخشی از نیازهای مالی طرح اجرایی می شود.

گروه مپنا نیز که سرمایه فعلی آن 10.000 میلیارد ریال است، در نظر دارد تا سرمایه خود را دو برابر کند. برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی "رمپنا" از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار سرمایه و جلوگیری از خروج وجه نقد انجام می شود.

همچنین شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران 61 درصد به سرمایه 16.393 میلیارد ریالی خود می افزاید تا سرمایه آن به 36.393 میلیارد ریال برسد. "حکشتی" نقدینگی لازم جهت انجام این برنامه را از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و نیز سود انباشته تامین می کند و به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های تابعه و ادامه تعهدات سررسید شده ساخت کشتی های جدید و تجهیز و نوسازی ناوگان اجرا می شود.

در کنار آن بیمه میهن مجوزهای لازم جهت انجام برنامه افزایش سرمایه به مبلغ 697.078 میلیون ریال را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرد تا "میهن" 1.500 میلیارد ریالی شود. مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی منبع انجام افزایش سرمایه اعلام شده و رعایت الزامات هیات وزیران درخصوص حداقل سرمایه برای موسسات بیمه غیردولتی، هدف از اجرای آن مطرح شده است.

نام شرکت

درصد افزایش سرمایه

محل

اهداف

کود شیمیایی اوره لردگان

80

مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی

اصلاح ساختار مالی، تأمین بخشی از نیازهای مالی طرح

گروه مپنا

100

سود انباشته

اصلاح ساختار سرمایه و جلوگیری از خروج وجه نقد

کشتیرانی جمهوری ایران

61

مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و نیز سود انباشته

مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های تابعه و ادامه تعهدات سررسید شده ساخت کشتی های جدید و تجهیز و نوسازی ناوگان

بیمه میهن

87

مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی

رعایت الزامات هیات وزیران درخصوص حداقل سرمایه برای موسسات بیمه غیردولتی

 

 

 

کد خبر 391165

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =