نقش بازار سرمایه در کلیت اقتصاد پررنگ خواهد بود

تاثیر صندوق های با درآمد ثابت در عمق بخشی به بازار سرمایه

به گفته تیموری شندی، خوشبختانه هم دولت و هم شرکت های بزرگ، به راحتی و با نرخ های خیلی خوب از بازار بدهی تامین مالی می کنند و این نشان دهنده کارآیی بازار است.

مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان با بیان اینکه در سال های گذشته، بازار سرمایه مسیر خوبی را طی کرده و نهادها به بلوغ لازم رسیده اند، گفت: در سال های آینده نقش این بازار در کلیت اقتصاد پررنگ خواهد بود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، علی تیموری شندی گفت: خوشبختانه هم دولت و هم شرکت های بزرگ، به راحتی و با نرخ های خیلی خوب از بازار بدهی تامین مالی می کنند و این نشان دهنده کارآیی بازار است.

 وی افزود: علی رغم آنکه امروز در تامین مالی های بزرگ از سیستم بانکی مجبورید بالای 23-22 درصد هزینه بپردازید، نرخ های تامین مالی از طریق بازار سرمایه با همه هزینه های آن کمتر از 19-18 درصد است. 

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه بازار سرمایه دو شاخه کلی بازار بدهی و بازار نقدی دارد، گفت: خوشبختانه بازار نقدی با توجه به روندی که قیمت های جهانی طی می کند و همچنین روند نزولی نرخ بهره -که کم کم دارد در رقم های کمتر از 20 درصد تثبیت می شود-، روند مناسب و رو به رشدی دارد.

تیموری شندی ادامه داد: تعدیل نرخ دلار و واقعی شدن قیمت ها کمک خواهد کرد که ما حتی رشد قیمت های مطلوب تر را در سال بعد نیز شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان در عین حال اظهار داشت: هم اکنون در  انتهای سال قرار داریم، در برخی نهادها و مجموعه ها و هلدینگ های بزرگ مقداری مشکل نقدینگی و فشار فروش وجود دارد که این مساله، روند رشد قیمت ها را ممکن است دچار مشکل کند ولی به نظر می رسد بعد از عید نوروز، باز آن طراوت و رشد ملایم بازار را خواهیم داشت.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه این گفتگو به بازار بدهی اشاره کرد و گفت: در حوزه بازار بدهی هم خوشبختانه طی سال های گذشته شاهد روند خوبی بودیم، به طوری که بازار نقش اصلی خود را ایفا می کند.

تیمور شندی افزود: خوشبختانه با مصوبات و تصمیمات جدید سازمان بورس و اوراق بهادار، اگر اوراق خارج از بورس هم که پیش از این معامله می شد و نرخ های تنزیل آن مناسب نبود، پذیرش شوند یک بازار خوب و کارآی بدهی را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: همچنین وضعیتی که صندوق های با درآمد ثابت دارند، بسیار به عمق یافتن بازار بدهی کمک کرده است.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، الان خوشبختانه هم دولت و هم شرکت های بزرگ، به راحتی و با نرخ های خیلی خوب دارند از بازار بدهی تامین مالی می کنند و این نشان دهنده کارآیی بازار است.

مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان گفت: طی سال های گذشته، بازار مسیر خوبی را طی کرده و نهادها به بلوغ لازم رسیده اند و این نوید را می دهد که در سال های آینده نقش بازار سرمایه در کلیت اقتصاد نقش پررنگ تری باشد.

تیموری شندی در پایان همچنین اظهار داشت: به نظر می رسد با مشکلاتی که نظام بانکی دارد، بازار سرمایه این پتانسیل را داشته باشد که بخشی از این مشکلات و باری را که در اقتصاد ناشی از نظام پولی است به دوش بکشد .

کد خبر 391153

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =