آغاز هفته با تداوم سقوط بازار سهام در آمریکا

به دنبال سیر نزولی بازار سهام آمریکا در هفته گذشته، وال استریت این هفته خود را با رکورد تاریخی سقوط نزدیک به ۱۲۰۰ واحدی در شاخص صنعتی داو جونز آغاز کرد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از شبکه خبری سی ان بی سی، شاخص صنعتی داو جونز عصر دوشنبه (به وقت واشنگتن) با کاهش تاریخی 1175.21 واحدی به 24,345.75 واحد رسید.

به گفته کارشناسان، این بزرگترین سقوط یک روزه این شاخص است که از 30 شرکت برتر بورس سهام نیویورک تشکیل شده؛ این در حالی است که شاخص داو جونز امروز تا نزدیک 1500 واحد سقوط را نیز تجربه کرد.

داو جونز روز جمعه با کاهش 677.84 واحدی، در حالی رکورد زد که از ماه ژوئیه سال 2016 میلادی پس از همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این اولین سقوط بیش از 500 واحدی این شاخص بود.

شاخص مشهور دیگر وال استریت، یعنی اس اند پی 500 نیز امروز شاهد کاهش چشمگیری بود و در بیشترین افت یک روزه خود در 7 سال گذشته، 4.1 درصد نزول نشان داد.

همچنین شاخص نزدک کامپوزیت نیز در حالی با 3.8 درصد سقوط به 6،967.53 واحد رسید که روز کاری قبل (جمعه) 1.96 درصد افت و رکورد بزرگترین سقوط یک روزه 6 ماه گذشته را ثبت کرده بود. مطالعه مقاله "داو جونز چیست" را توصیه می کنیم.

سقوط شاخص بازارهای بورس آمریکا در دو هفته متوالی در حالی است که کاخ سفید بارها رکوردهای بالای وال استریت را نشانه موفقیت دولت ترامپ تلقی کرده است.

کارشناسان این واکنش بازار اوراق قرضه آمریکا را با افزایش حقوق مرتبط می دانند. برخی نیز این موضوع را به احتمال افزایش نرخ پیشنهادی بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) ربط می دهند.

کد خبر 391144

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =