ورود مسکن به بورس در مجلس بررسی می‌شود

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس، با مثبت ارزیابی کردن طرح ورود مسکن به بورس، گفت: با اجرایی شدن این طرح سرمایه های خُرد مردم جمع شده و توانایی خرید مسکن در اقشار متوسط و ضعیف جامعه تقویت می شود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از خانه ملت، شادمهر کاظم زاده، با اشاره به ایده ورود مسکن به بورس، گفت: این طرح می تواند آینده خوبی برای اقتصاد کشور رقم بزند. عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ورود مسکن به بورس برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه تاثیرگذاری بیشتری دارد، افزود: با اجرایی شدن این طرح سرمایه های خرد مردم جمع شده و توانایی خرید مسکن در اقشار متوسط و ضعیف جامعه تقویت می شود.

نماینده مردم ایلام، دره شهر و آبدانان در مجلس، با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری افراد در بورس می تواند به مرور زمان صاحب خانه شدن آن ها را رقم بزند، تصریح کرد: با عملیاتی شدن این طرح علاوه بر رونق بورس در شرایط اقتصادی کشور نیز رخ می دهد.

امنیت سرمایه های مردم

وی با بیان اینکه با ورود مسکن به بورس سرمایه های افراد در یک جای امن سرمایه گذاری می شود، گفت: به طور حتم با این طرح همراه با افزایش قیمت مسکن سرمایه های خرد افراد نیز با ارزش افزوده و سود همراه می شود.

کاظم زاده با تاکید بر اینکه ورود مسکن به بورس از لحاظ کلان اقتصادی نیز از تورم جلوگیری می کند، افزود: با توجه به آمار نقدینگی بالا در جامعه هدایت سرمایه های خرد مردم به بورس مزایای بسیاری از حیث اقتصادی خواهد داشت.

هدایت صحیح سرمایه ها

وی ادامه داد: با جمع آوری و هدایت سرمایه های خرد مردم به سمت مسیرهای درست اقتصادی مانند بورس اوراق بهادار تحرک بخشیدن به موتور اقتصادی مملکت صورت می گیرد. عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس، یادآور شد: سازوکار ورود مسکن به بورس در کمیسیون عمران مجلس بررسی خواهد شد.

کد خبر 390906

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =