مدیرعامل شرکت بورسی از حذف USSD حمایت کرد

مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش با استقبال از ابلاغیه بانک مرکزی درخصوص بسته شدن بستر USSD گفت: امیدوارم بانک مرکزی براین تصمیم درست پافشاری کند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس ، صادق فرامرزی با بیان اینکه این تصمیم هیچ تاثیر منفی قابل‌توجهی برای شرکت ایران‌کیش ایجاد نمی‌کند،گفت: این اقدام باید از مدت‌ها پیش عملی می‌شد.

وی با بیان اینکه استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی باعث در نظر گرفتن سلایق مردم و تسهیلات بیشتر برای آنان شده، گفت: نرم‌افزارهای موبایلی با سرعت و امنیتی به مراتب بیشتر از USSDها جایگزین این بستر می‌شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: بستر USSD از لحاظ امنیت مناسب نیست و شاید دلیل تاخیر بانک مرکزی در ابلاغیه اخیر، عدم فراگیری اپ‌های موبایلی یا مشکلات اینترنت بود که اکنون این چالش‌ها نیز رفع شده است.

فرامرزی گفت: ممکن است با حذف بستر USSD، در ابتدای کار برخی از شرکت‌های پرداخت با کاهش تراکنش روبه‌رو شوند اما به سرعت وضعیت شرکت‌هایی که  روی USSD سرمایه‌گذاری ویژه کرده بودند هم به حالت عادی برمی‌گردد. باتوجه به اینکه ایران‌کیش سهم قابل‌توجهی درتراکنش‌های USSD نداشته، از حذف این بستر هیچ صدمه‌ای نخواهد دید.  رفتار درست بانک مرکزی در حذف USSD تراکنش‌ها را به جای اصلی سوق می‌دهد.

کد خبر 390889

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =