بیمه ها در مسیر شفافیت و قانون گرایی

حاکمیت شرکتی، بحث مشترک ما و بازار سرمایه است و به طور جدی موضوع را پی گیری می کنیم تا ظرف هفته آینده، اساسنامه شرکت های بیمه را به شرکت ها ابلاغ و زمینه شفافیت در این حوزه را فراهم کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران در مراسم پنجاه سالگی بازار سرمایه ایران گفت: تمام تلاش صنعت بیمه این است که ارتباط منابع غیر بانکی با بازار سرمایه کشور تقویت شود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، عبدالناصر همتی افزود: یکی از موارد مهمی که ارتباط خوبی بین بازار سرمایه و بیمه ایجاد می کند، بیمه عمر است که متاسفانه در کشور ما به دلیل شرایط خاص اقتصادی توسعه چندانی پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه در بعضی کشور های پیشرفته، بیمه های عمر متصل به سهام بسیار در توسعه بازار نقش آفرین است، گفت: ما نیز برای اقدام در این زمینه اعلام آمادگی می کنیم و بنا داریم آن را در آینده نزدیک راه اندازی کنیم .

همتی ادامه داد: هم اکنون اوراق بهادار متصل به بیمه در بسیاری از کشورها پیشرفت مناسبی داشته و منابع خوبی را به بازار سرمایه تزریق کرده است.

به گفته رئیس بیمه مرکزی ایران، در حال حاضر صندوق حوادث بیمه طبیعی نیز مراحل نهایی خود را در کشور می گذراند که با تاسیس آن ریسک مربوط به حوادث طبیعی کاهش خواهد یافت.

همتی در ادامه این مراسم، به موضوع حاکمیت شرکتی اشاره کرد و اظهار داشت: حاکمیت شرکتی، بحث مشترک ما و بازار سرمایه است و به طور جدی موضوع را پی گیری می کنیم تا ظرف هفته آینده، اساسنامه شرکت های بیمه را به شرکت ها ابلاغ و زمینه شفافیت در این حوزه را فراهم کنیم.

رئیس بیمه مرکزی ایران، همچنین به موضوع IFRS اشاره کرد و گفت: استاندارد های ۲۰۱۷ نهایی شده و تا سال ۲۰۲۱ فرصت اجرای ان را داریم. در شرکت های بیمه نیز در مسیر شفافیت بیشتر حرکت کرده ایم و مقررات را به طور صحیح عملیاتی می کنیم.

کد خبر 390876

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =