رشد سود"غبهنوش"و  تعدیل منفی"غمینو"

دو شرکت فعال در گروه غذایی همچون بهنوش و صنایع غذایی مینو شرق در خصوص آخرین وضعیت عملیاتی خود شفاف سازی کردند.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، مدیر عامل شرکت بهنوش ایران از تعدیل سود محقق شده در دوره عملکرد شش ماهه نخست سال مالی جاری از 160 ریال به 289 ریال و رشد 80 درصدی سود برآوردی خبر داد.

کاووس سلیمی در نامه توضیحات خود عنوان کرد که افزایش سود این مجموعه به دلیل کاهش بهای تمام شده تولید به مبلغ 30 میلیارد ریال ناشی از افت نرخ خرید مواد اولیه مصرفی در دوره مذکور و محاسبه مبلغ 60 میلیارد ریال مربوط به ذخیره زیان ناشی از تسعیر نرخ ارز تسهیلات ارزی دریافتی از بانک صنعت و معدن به مبلغ 11.766.327 یورو و 3.616.316 دلار است که در سرفصل خالص درآمد (هزینه) های متفرقه رقم خورده است.

این مقام مسئول در خصوص احتمال تعدیل بودجه "غبهنوش" ابراز داشت: با توجه به ماهیت فعالیت شرکت بیشترین میزان فروش در فصل گرم و طی شش ماهه اول سال محقق می شود و عمده فعالیت شرکت در نیمه دوم سال صرف پوشش هزینه های جاری خواهد شد. از سوی دیگر با توجه به رشد نرخ ارز در ماه های اخیر هزینه خرید مواد اولیه وارداتی افزایش یافته که این امر موجب افزایش بهای تمام شده تولید در پایان سال می شود. بر این اساس به نظر می رسد بودجه سال مالی جاری شرکت بر اساس عملکرد شش ماهه نخست نیازی به تعدیل ندارد.

این در حالی است که شرکت صنایع غذایی مینو شرق سود هر سهم برآوردی را از 609 ریال به 512 ریال کاهش  و تعدیل منفی 15 درصدی سود را اعلام کرد. همچنین با اشاره به عملکرد واقعی 9 ماهه سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه جاری تا پایان امسال84 درصد از بودجه پوشش داده می شود.

 

کد خبر 390609

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =