۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
جهش درآمد و سوددهی "کروی"

مدیر عامل شرکت توسعه معادن روی ایران از رشد ۲۴ درصدی سود برآوردی این مجموعه ناشی از دو عامل خبر داد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، اردشیر سعد محمدی، مدیر عامل شرکت توسعه معادن روی ایران با اعلام اینکه سود خالص برآوردی "کروی" از 890.477 میلیون ریال به 1.105.757 میلیون ریال افزایش یافته، در این خصوص عنوان کرد: سود هر سهم شرکت اصلی مبلغ 458 ریال معادل 24 درصد افزایش یافته و در کنار آن رشد سود تلفیقی گروه به مبلغ 849 ریال معادل 65 درصد برآورد می شود.

این مقام مسئول در خصوص دلایل موثر بر افزایش سود برآوردی "کروی" ابراز داشت: رشد 16 درصدی درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها ناشی از تعدیل بودجه شرکت های زیرمجموعه در اثر افزایش قیمت جهانی فلزات اساسی و نرخ دلار در کنار تغییر درآمد حاصل از سایر فعالیت ها به میزان 45 درصد ناشی از تحقق 100 درصد درآمد فروش شمش های حاصل از مطالبات خاک از شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از جمله عوامل موثر بر رشد سود "کروی" به شمار می رود.

مدیر عامل شرکت توسعه معادن روی به دلایل تغییر در بودجه تلفیقی اشاره کرد و گفت: تغییر درآمد فروش شرکت های زیرمجموعه ناشی از رشد قیمت های جهانی و نرخ ارز در افزایش 65 درصدی سود تلفیقی گروه اثرگذار بوده است.

سعد محمدی همچنین به نرخ برآوردی هر تن فلز روی و سرب و نیز دلار در بودجه جدید اشاره کرد، آنچنان که در بودجه "کروی" نرخ هر تن فلز روی 2.850 دلار، نرخ هر تن سرب 2.250 دلار و نرخ تسعیر دلار 38.500 ریال برای واحدهای تحت کنترلی تولید کننده محصولات سرب و روی پیش بینی شده است.

بر اساس این گزارش، افشای اطلاعات با اهمیت بودجه شرکت توسعه معادن روی و اعلام تعدیل مثبت سود هر سهم آن منجر به توقف نماد معاملاتی آن شد تا پس از ارایه توضیحات بیشتر آماده بازگشایی شود.

کد خبر 390599

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =