۵۰۰ تن فولاد ایران برای نخستین بار به عراق صادر شد

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: برای نخستین بار از طریق تالار صادراتی بورس کالا، ۵۰۰ تن میلگرد فولادی استاندارد ایران به عراق صادر شد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سازمان توسعه تجارت، ناصر بهزاد رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: اوایل هفته 500 تن سبد میلگرد مخلوط شرکت فولاد روهینا جنوب در تالار صادراتی بورس کالا به قیمت 500 دلار برای هر تن تحویل درب کارخانه عرضه شد.این محصول با تقاضای 500 تنی مواجه شد و به قیمت پایه به مقصد عراق معامله و صادر شد.

 

بهزاد افزود: صادرات به مقصد عراق از درگاه بورس کالا افق‌های نوینی در تجارت 2 کشور فراروی تجار و فعالان بازار گشوده تا با استفاده از این فرصت بی بدیل توسعه صادرات کالاهای استاندارد محقق شود.رینگ صادراتی بورس کالا آماده پذیرش کالاهای با کیفیت عراقی برای عرضه به بازار ایران نیز هست.

بنابراین گزارش، ظرفیت مجتمع فولاد روهینا جنوب به عنوان تولید کننده میلگرد فولادی در گام نخست حدود 500 هزار تن میلگرد در سال است که این ظرفیت در سه گام تا 1.5 میلیون تن افزایش خواهد یافت ضمن اینکه ظرفیت تولید این کارخانه در یک برنامه 2 ساله تا حدود سه میلیون تن نیز خواهد رسید.

کد خبر 390315

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =