توسعه صنعت پتروشیمی ایران نیازمند جذب سرمایه خارجی است

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با بیان این که توسعه صنعت پتروشیمی ایران نیازمند جذب سرمایه خارجی است، گفت: سرمایه گذاری در منطقه رقابتی است.

به گزارش بورس آنلاین، عادل نژاد سلیم صبح امروز در دومین روز از بیست و نهمین اجلاس مدیران عامل صنعت پتروشیمی با اشاره به چشم انداز صنعت پتروشیمی ایران تا سال ۱۴۰۴ اظهار کرد: در این چشم انداز، مجموع ظرفیت تولید طرح‌ های مصوب صنعت پتروشیمی به ارزش ۵۵ میلیارد دلار،  ۶۰ میلیون تن است که با تحقق این هدف، ایران به رتبه نخست تولید محصولات پتروشیمی در منطقه دست می‌یابد.

وی درباره رقبای صنعت پتروشیمی ایران در منطقه افزود: عربستان با ۷۶ میلیون تن ظرفیت فعال، ۵۳ طرح و ۹۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری، امارات با چهار میلیون تن ظرفیت فعال، ۱۵ طرح و ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری و قطر با ۸,۳ میلیون تن ظرفیت فعال، ۱۷ طرح و ۲۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری از رقبای ایران هستند که این ارقام نشان می دهد که عربستان رقیب قوی صنعت پتروشیمی کشور است.

 

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس) با اشاره به این که سرمایه گذاری در منطقه رقابتی است، ادامه داد: توسعه صنعت پتروشیمی ایران نیازمند جذب سرمایه خارجی است.

نژادسلیم، ثبات قوانین، وجود قوانین حمایتی، چشم انداز مشخص همراه با برنامه اجرایی، معقول بودن ریسک‌های نظام‌مند و جذابیت ذاتی سرمایه‌گذاری را از نکات قابل توجه در جذب سرمایه عنوان کرد.

 وی با اشاره به نقش حاکمیتی و تقویت رگولاتوری افزود: توجه به منافع ملی، همسو کردن برنامه‌ ها با برنامه کلان دولت، شفافیت، استفاده از بهترین فناوری‌ ها و حذف نگاه یارانه ای و سود مقطعی از وظایف بنگاه ها در انجام سرمایه گذاری در صنعت است.

نژادسلیم تصریح کرد: برای شتاب بیشتر در توسعه صنعت پتروشیمی، مراکز تایید طرح ‌ها و پروژه ها و کاغذ بازی اداری کاهش یابد تا روند توسعه آسان شود.

کد خبر 389860

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =