سایپا به بورس بازگشت و در مرز روانی ایستاد + "فارس و حکشتی" و ۶ نماد دیگر

سایپا بعد از توقف دیروز نماد، امروز به بورس بازگشت و با افت قیمت سهام به مرز روانی قیمت اسمی ۱۰۰ تومان رسید. "فارس و حکشتی" و ۶ نماد دیگر هم آماده انجام معامله شدند.

در جریان قبل از معاملات دیروز بازار سهام ، نماد شرکت سایپا به دلیل گزارش منفی عملکرد 6 ماهه بسته شد که ناشی از تحقق زیان 23 ریالی و کاهش 20 درصدی سود هر سهم بود.

براساس این گزارش، بعد از تعدیل 158 درصدی سود هر سهم سال مالی گذشته، نماد این شرکت به دلیل تاخیر در ارایه توضیحات و انتشار اطلاعات ، از 31 اردیبهشت تا 12 شهریور بسته شده  اما بعد از توقف دیروز نماد، "خساپا" 3.9 هزار میلیارد تومانی امروز به بورس بازگشت تا در روزی که شاخص با افزایش بیش از 150 واحدی روبرو بود ، با کاهش بیش از 4.5 درصدی ، به قیمت 102 تومانی هر سهم رسید و در آستانه نزول به ارقام کمتر از قیمت اسمی 100 تومانی قرار گرفت.

علاوه بر سایپا ، نماد هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس (پس از دو مجمع سالانه و فوق العاده)، داده پردازی ، درخشان تهران (پس از برگزاری مجمع عادی بطور فوق العاده برای انتخاب هیئت مدیره)، کشتیرانی ( پس از برگزاری مجمع سالانه)، سایپا آذین، لنت ترمز ایران،نفت سپاهان ،شیشه و گاز ( بعد از تعدیل درامد) آماده انجام معاملات در روز جاری شدند.

منبع: بورس پرس

کد خبر 389800

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =