فرش قرمز  آلمان  برای بانک خاورمیانه

تاسیس شعبه بانک خاورمیانه در مونیخ مراحل نهایی خود را طی می‌کند و طی چند ماه آینده ، انجام این برنامه جامه عمل خواهد پوشید .

تاسیس شعبه بانک خاورمیانه در مونیخ مراحل نهایی خود را طی می‌کند و طی چند ماه آینده ، انجام این برنامه جامه عمل خواهد پوشید .

به گزارش بورس آنلاین ، پرویز عقیلی کرمانی مدیرعامل بانک خاورمیانه با اعلام این خبرگفت :  اگرچه بانک مرکزی آلمان تاییدیه نهایی برای تاسیس این شعبه را داده است اما  منتظر هستیم تا شرکت بیمه سپرده‌های آلمان نیز تاییدیه لازم را برای این کار بدهد. مدیرعامل بانک خاورمیانه  در نشست الزامات حضور در بازارهای جهانی، جذب سرمایه گذاری و تامین مالی که با حضور "ینس روئنیرگ" حسابرس بانک مرکزی اروپا و مسئول بازار ایران در موسسه PwC  با  همراهی  حسن قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس واوراق بهادار  برگزار شد به  مطالب مذکور اشاره داشت و افزود :   به نظر می آید شعبه بانک خاورمیانه در مونیخ تا قبل از پایان سال جاری میلادی افتتاح شود. برپایه این گزارش ، باتوجه به استقبال اروپائیان برای سرمایه گذاری در کشورمان طی چند سال اخیر، برخی کشورها از جمله آلمان نیز، علاقه مند هستند  که بنگاه های اقتصادی از جمله بانک های معتبر ایرانی  در این کشورها حضور یابند تا تعاملات اقتصادی دو سویه انجام شود .مجموع این مسایل حکایت از فرش قرمزی است که گسترانیده شده تا اقتصاد ایران بتواند در مسیر تجارت جهانی گام های جدی بردارد .   البته در این روند رایزنی های مدیران بانک خاورمیانه برای افزایش حوزه کاری خود در خارج از مرزهای کشورمان از جمله مونیخ آلمان ،  قابل تامل است تا بتوانند زمینه ای را تحقق این دیدگاه آرمانی فراهم سازند .

پیشتازی خاورمیانه در تحقق برنامه های برون مرزی

این مسایل در حال مطرح است که اواسط شهریور ماه سال گذشته  وزیر اقتصاد بایرن ایلزه آیگنر توانست در گفتگوهایش با مسئولان بانک مرکزی و  بانک های خاورمیانه، پارسیان و سینا وعده های مشخصی در مورد تأسیس شعب بانک در مونیخ دریافت کند.وزیر اقتصاد بایرن اعلام کرده بود از آنجا  که مناسبات تجاری بین شرکت های بایرنی و ایران اغلب به دلیل مشکلات پرداخت پول ناکام می مانند،  در همین راستا  راه اندازی شعب بانک های ایرانی در مونیخ برای شرکت های ما بسیار حائز اهمیت هستند.آیگنر با بیان اینکه سه بانک مزبور مجوز لازم را برای تأسیس شعبه درخارج از بانک مرکزی ایران دریافت کرده اند، تصریح کرد :  این سه بانک برای تأسیس شعبه و روند کسب مجوز فعالیت در آلمان، به صورت حرفه ای مشورت می گیرند. بر این اساس  به نظر می آید که مسئولان بانک خاورمیانه نسبت به سایر رقبای خود،  توانسته اند پیشتازتر در برنامه های برون مرزی عمل کنند. 

 

کد خبر 389630

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =