یک محصول جدید به همراه خودروهای برقی و هیبریدی

مدیرعامل ایران خودرو با اعلام عرضه یک محصول جدید و برنامه های آتی، از تولید خودروهای برقی و هیبریدی با همکاری شرکای خارجی خبر دادبه گفته وی پس از افزایش دوره گارانتی رانا به ۳سال و ۶۰ هزار کیلومتر، در چند ماه آینده یکی دیگر از محصولات ایران خودرو با ۴ سال و ۸۰ هزار کیلومتر گارانتی به بازار عرضه می شود.

هاشم یکه زارع در دیدار مدیران مسئول روزنامه ها و خبرگزاری ها، با اشاره به افزایش اعتماد و اتکا به کیفیت محصولات ایران خودرو  در نتیجه اجرای پروژه های کیفی، گفت: پس از افزایش دوره گارانتی رانا به 3سال و 60 هزار کیلومتر، در چند ماه آینده یکی دیگر از محصولات ایران خودرو با 4 سال و 80 هزار کیلومتر گارانتی به بازار عرضه خواهد شد.
وی ادامه داد: در نتیجه اقدامات اجرایی 4 سال پیش ، 20 هزار کارگر قطعه سازی بیکار،‌ دعوت به کار مجدد شدند و قطعه سازان شرایط مناسبی پیدا کردند که منجر به شکل گیری روند تولید بهتر صنعت خورو شد. ‌از سوی دیگر برخلاف روندی که پیش تر رایج بود تمام خودروهای تولیدی از ابتدای سال 93 تاکنون به صورت کامل و بدون کسری قطعه تولید شده است.
این مقام مسئول با اشاره به تعریف و اجرای بیش از 724 و 500 پروژه کیفی محصولات ایران خودرو، گفت: در نتیجه این پروژه ها، بهبود کیفیت محصولات را شاهد بوده ایم. با وجود این اتفاقات، برای کیفیت انتها و پایانی متصور نیستیم و هنگامی می توانیم بگوئیم به همه اهداف دست پیدا کرده ایم که مشتریان از کیفیت محصولات ما راضی باشند.
یکه زارع در خصوص برنامه های آتی نیز گفت: درحال حاضر دو پلتفرم در ایران خودرو تعریف شده که یکی با پژو و برای محصولات مشترک با این شرکت و دیگری پلتفرمی که براساس قرارداد 10 جانبه بین المللی به صورت ویژه برای ایران خودرو طراحی خواهد شد. در این کنسرسیوم علاوه بر طراحی پلتفرم و محصولات جدید برای ایران خودرو،‌ تولید خودروهای برقی و هیبریدی نیز پیش بینی شده است.
مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: روند افزایش سهم خودروهای برقی و هیبریدی در جهان به تدریج در حال انجام است اما فراموش نکنیم برای تولید انبوه این محصولات، زیرساخت هایی باید فراهم شود. به عنوان مثال یارانه هایی برای مصرف کنندگان این محصولات در نظر گرفته می شود و بستر سازی برای ایجاد انگیزه در خرید خودروهای برقی و هیبریدی بوجود آید.
یکه زارع ادامه داد: در قراردادهای جدید که با شرکای خارجی از جمله پژو منعقد شده، موارد زیادی را پیش بینی کرده ایم که یکی از‌ آنها این است که پژو باید در زمینه انتقال تکنولوژی و ارتقای دانش قطعه سازان داخلی مشارکت کند تا داخلی سازی محصولات مشترک به 70درصد برسد.

 

 

کد خبر 389525

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =