تامین ۵۰ درصد هزینه ورود شرکت‌های دانش بنیان به بورس

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: با توجه به اقدامات مثبت معاونت علمی در راستای ایجاد یک فایل مستقل برای شرکت های دانش بنیان در بورس و حضور چند شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس امیدواریم به زودی بورس دانش بنیان برای توسعه شرکت های فعال در این حوزه ایجاد شود.

علیرضا دلیری اظهار کرد:تامین مالی شرکت های دانش بنیان از طریق حضور این شرکت ها در بورس و عرضه سهام آن ها در تابلوی بورس در حال حاضر امکان پذیر شده، تابلوی به sme ها و شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته که با انجام فرآیند های لازم و تدوین آن شرکت های زیادی می توانند در تابلوی بورس حضور داشته باشند.

وی افزود: برای حمایت از شرکت های دانش بنیان معاونت هزینه 50 درصد ورود  این شرکتها به بورس را پذیرفته تا به توسعه این حوزه کمک کند.معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: پس از انعقاد تفاهم نامه با سازمان بورس یک فایل مستقلی برای موضوع دانش بنیان باز شد که  صندوق های جسورانه برای حمایت از این شرکت ها تشکیل شدند .در حال حاضر حدود هشت صندوق مجوز دریافت کرده اند.

وی همچنین به موضوع ورود به نهادهای مالی موجود از جمله بانک ها اشاره کرده و گفت: موضوع سرمایه گذاری بانک ها در حوزه دانش بنیان باید اتفاق بیفتد تا فرایند جذب طرح و ایجاد مراکز نوآوری و برگزاری استارت آپ ها امکان پذیر شود.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی افزود: در حال حاضر با بیش از 9 بانک در حال مذاکره هستیم  تا به زودی در این حوزه منابع مالی تامین و رشد چشمگیری را شاهد باشیم .

کد خبر 389372

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =