"سرچشمه" دلایل پوشش نامناسب بودجه ۹۶ را توضیح داد

شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در حالی اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۶ را با برآورد سود ۱.۰۴۷ ریالی تدوین کرده که "سرچشمه" در سه ماهه اول همان سال تنها ۱۶۱ ریال سود محقق ساخته است.

شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در حالی اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 96 را با برآورد سود 1.047 ریالی تدوین کرده که "سرچشمه" در سه ماهه اول همان سال تنها 161 ریال سود محقق ساخته است. بر این اساس با توجه به پوشش نامناسب سود برآوردی "سرچشمه" در دوره مذکور نامه شفاف سازی از سوی شرکت در این خصوص منتشر شد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، این مجموعه با سرمایه 2.000 میلیارد ریال کاهش موجودی نقد را ناشی از چک های صادر شده بابت مالیات و بیمه اسفند ماه سال 95 و همچنین اقساط مالیات ارزش افزوده برشمرده و کاهش حساب هاب پرداختنی تجاری را ناشی از تهاتر طلب شرکت های فرعی و شرکت های همگروه با مانده بدهی آن شرکت ها اعلام کرده است.

علاوه بر این، مبلغ 400 میلیارد ریال از کاهش حساب های پرداختنی غیرتجاری مربوط به مطالبات سهامداران بوده که به حساب افزایش سرمایه در جریان منتقل شده و باقیمانده نیز بابت کاهش اسناد پرداختنی و هزینه های پرداختنی است.

در پایان نیز بر این موضوع تاکید شده که با توجه به ماهیت شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، سرمایه گذاری است و سود شرکت عمدتاً در پایان سال مالی پس از تقسیم سود شرکت های فرعی و سرمایه پذیر شناسایی می شود، از این رو بودجه پیش بینی شده تحقق خواهد یافت. 

کد خبر 389371

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =