حمایت از سهامدارخاطی به شرط

نماینده مجلس علت اعتراض کارکنان هپکو را ناشی از عملکرد سهامدار جدید دانست و با اعلام برگزاری جلسه ایی فوری گفت: در صورت پرداخت حقوق و معوقات کارگران، حمایت های همه جانبه ای از مالک جدید خواهد شد.

‌مهدی مقدسی درباره دلایل اعتراض روزهای اخیر کارکنان شرکت فرابورسی هپکو (که اوایل ماه گذشته مالکیت ۶۰ درصدی شرکت هیدرو اطلس از سهام آن بعد از چند ماه قطعی شده) به خانه ملت، گفت: این شرکت در دوره گذشته به فردی واگذار شد که با عدم عمل به تعهدات خود باعث بروز برخی مشکلات شده بود و این سهامدار استراتژی مناسبی را برای اداره شرکت نداشته است.

وی افزود:اعتراضاتی از سوی نمایندگان مجلس، کارکنان شرکت هپکو و مسئولین استانی به وزیران اقتصاد و صنعت و مسئولین سازمان خصوصی سازی شد که چرا خریدار جدید به تعهدات خود عمل نمی‌کند. سازمان خصوصی سازی بعد از بررسی‌های لازم با تایید اعتراض معترضین با برگزاری مزایده چند مرحله‌ای سهام عمده این شرکت را به شخص جدیدی واگذار کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه سهامدار جدید تعهداتی به کارکنان شرکت هپکو دارد، بیان کرد: با توجه به طولانی شدن فرآیند قانونی واگذاری، کارگران این شرکت معوقات و حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و انتظار دارند خریدار جدید هرچه سریع‌تر به تعهدات خود عمل کنند.

مقدسی با اشاره به اینکه دولت اخیرا در جهت تقویت شرکت‌های تولید کننده ماشین‌آلات راهسازی یک مصوبه برای ترک تشریفات ارائه کرده که شامل حال شرکت هپکو نیز می‌شود، افزود: بعد از جلسه با رئیس سازمان خصوصی‌سازی به ایشان تاکید کردم جلسه‌ای را با قید فوریت برگزار کنند تا تعهدات دولت و خریدار را پیگیری کنند و از همه مهم‌تر حقوق معوقه کارگران شرکت هپکو را زودتر پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه بزودی جلسه‌ای پیرامون مشکلات شرکت هپکو با حضور نمایندگان مجلس و سهام‌دار جدید شرکت هپکو برگزار می‌شود، تصریح کرد: مطالباتی کارگران که قرار بود تا خردادماه سال جاری پرداخت می‌شد تا کنون پرداخت نشده و جا دارد دولت و سهام‌دار جدید هرچه سریع‌تر به تعهدات خود عمل کنند.

مقدسی خاطرنشان کرد: اگر سهام‌دار جدید حقوق و معوقات کارگران شرکت هپکو را پرداخت کند در بخش‌های مختلف حمایت همه جانبه‌ای از او خواهیم داشت.

 

کد خبر 389149

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =