قیمت سهام عدالت بعد از آزاد سازی

نایب رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس قیمت سهام عدالت بعد از آزاد سازی را پیش بینی کرد.

 هادی قوامی با بیان اینکه خروج سهام عدالت از برزخ بلاتکلیفی نیازمند برنامه ریزی دولت آتی در این رابطه است، اظهار داشت: در تصمیم اخیر شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 بسیاری از شرکت های دارای مشکل و زیان ده، از سبد سهام عدالت خارج شده اند.

وی با تاکید بر اینکه دولت آتی باید با پالایش شرکت های موجود در سبد سهام عدالت، تنها شرکت های با بازدهی بالا را در این سبد لحاظ کند، افزود: شفاف سازی در زمینه سود سهام عدالت یکی دیگر از اقداماتی است که از سوی دولت آتی باید انجام شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه آزادسازی سهام عدالت در حال حاضر ممکن نیست، افزود: دولت ها از آزادسازی سهام عدالت هراس دارند زیرا می ترسند با آزادسازی در کوتاه مدت عرضه سهام در بورس افزایش یافته و افت قیمت ها رخ دهد.

قوامی با بیان اینکه سهم یک میلیون تومانی افراد از سهام عدالت در حدود 2 میلیون تومان در بازار ارزش دارد، تصریح کرد: دولت آتی در خصوص سود دهی سهام عدالت با سازوکاری مشخص باید برنامه داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت بهتر بر سهام عدالت گفت: دولت بعد باید ابهامات موجود در خصوص سود سهام عدالت و همچنین زمان و نحوه آزادسازی آن را مشخص کند.

کد خبر 388892

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =