برترین  شرکت های کارگزاری معرفی شد

تعداد ۱۰۶ شرکت های کارگزاری فعال در بورس اوراق بهادار طی معاملات دی ماه سال جاری مورد بررسی قرار گرفته اند و این مجموعه ها از نظر تعداد دفعات معامله، ارزش معاملات الکترونیکی و نیز ارزش کل معاملات رتبه بندی شده اند تا شرکت های کارگزاری رده بالا و پایین به اهالی بازار سرمایه معرفی شوند.

از نظر دفعات معامله بیشترین تعداد در شرکت کارگزاری مفید رقم خورد.بیش از 174 هزار دفعه معامله در این مجموعه به ثبت رسیده است. علاوه بر این شرکت های کارگزاری آگاه و بانک کشاورزی با برخورداری از حدود 39 هزار دفعه معامله در جایگاه های دوم و سوم نشستند و در کنار آن ها شرکت های کارگزاری فارابی، مبین سرمایه و بانک پاسارگاد قرار گرفت.

معاملات الکترونیکی

از نظر ارزش معاملات الکترونیکی نیز شرکت های مفید، فارابی و آگاه بیشترین مبلغ را به خود اختصاص دادند و در میان آنها شرکت کارگزاری مفید در میان سایر مجموعه ها با ارزش معاملات الکترونیکی به مبلغ بیش از 3,127 میلیارد ریال پیشتاز بود. همچنین در این رده بندی می توان به شرکت های کارگزاری مبین سرمایه، بانک کشاورزی، تدبیر گران فردا، بانک پاسارگاد، بانک سامان و بانک ملی ایران اشاره کرد.

 ارزش کل معاملات

علاوه بر این، 106 شرکت کارگزاری از نظر ارزش کل معاملات اعم از معاملات الکترونیکی و عادی مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت شرکت تأمین سرمایه نوین با اختصاص 6,751 میلیارد ریال از ارزش کل معاملات به خود در جایگاه نخست جدول رتبه بندی قرار گرفت و در کنار آن شرکت های کارگزاری امین آوید، بانک سپه، صبا تـأمین و مفید در ردیف های بعدی نشستند.بدین ترتیب 71 درصد از ارزش کل معاملات در اختیار 24 شرکت کارگزاری قرار دارد که به نام شرکت های کارگزاری با بیشترین ارزش معاملات اشاره شد در عین حال از اعلام  نام شرکت هایی که کمترین ارزش را در اختیار دارند به دلیل نوپا بودن آنها صرف نظر شد.

 

کد خبر 388591

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =