واگذاری آتشین  سازمان خصوصی سازی در هفته اول آذر

سازمان خصوصی‌سازی هفته اول آذر را با عرضه بلوکی ٧ شرکت به ارزش بالغ بر ۲.۱ هزار میلیارد تومان آغاز خواهد کرد. جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در این راستا عنوان کرد: با توجه به اینکه تا پایان سال تنها ٤ ماه زمان باقی مانده، تلاش سازمان خصوصی‌سازی بر واگذاری عمده شرکت‌ها است.

وی با یبان اینکه باید تا پایان سال جاری حدود ٢٠٠ شرکت باقی مانده در فهرست واگذاری ها، عرضه شود، به عرضه‌های آذر اشاره کرد و گفت: نخستین روز آذر با عرضه سهام دو شرکت پتروشیمی ابن سینا همدان و پالایشگاه کرمانشاه آغاز می‌شود. این دو عرضه به‌صورت مزایده و در فرابورس خواهد بود.

سبحانی درخصوص جزئیات این دو عرضه گفت: پتروشیمی ابن سینا همدان به‌صورت بلوک ٢٠ درصدی و به قیمت کل ١٣ میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان عرضه می‌شود که ١٠ درصد آن حصه نقدی بود و مابقی به‌صورت اقساط ٨‌ساله خواهد بود.

وی با اشاره به عرضه بلوک ٦٠درصدی سهام پتروشیمی کرمانشاه گفت: ارزش کل این بلوک معادل ١٨٠ میلیارد تومان و نحوه پرداخت آن نیز به‌صورت ١٠ درصد نقدی و مابقی اقساط ٨ ساله است.

سبحانی افزود: سازمان خصوصی‌سازی در دوم آذر نیز عرضه بلوکی سهام ٥ شرکت را در برنامه واگذاری‌ها دارد که شامل بلوک ٨٠ درصدی پتروشیمی دماوند، ٣٧ درصدی مقره‌سازی ایران، ١٦درصدی عمران مسکن‌سازی ایران گلستان، ٤٧ درصدی پیمانکاران زیربنایی آب(پیماب) و املاک نخکار است.

به گفته وی، ارزش کل بلوک‌های پتروشیمی دماوند، مقره سازی و پیماب به ترتیب معادل ٩٢٠ میلیارد تومان، ٨‌میلیارد تومان و ٣٩ میلیار تومان است. املاک نخکار نیز شامل ٤دارایی ملکی است که در مجموع ١٤میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده است و ٥٠ درصد آن به‌صورت نقد و مابقی اقساط ٣ ساله است.

تعیین زمان واگذاری 55 جایگاه سوخت

سبحانی درخصوص عرضه جایگاه‌های سوخت نیز اظهار کرد: با توجه به جلسه واگذاری اخیر تصمیم بر آن شد تا 55جایگاه سوخت باقی مانده نیز تا پایان سال تعیین تکلیف شود که در حال حاضر در مرحله قیمت‌گذاری هستند که تا هفته آینده زمان نهایی واگذاری آنها تعیین می‌شود.

 

کد خبر 388432

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =