رانت با خروج پتروشیمی ها از بورس به بازار باز می گردد

علی رغم آنکه با حمایت های قاطع دولت پرونده عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا به نفع مدافعان این طرح تمام شد اما مخالفان باز آتش اختلافات را روشن کردند.

مدیر کالایی کارگزاری بانک کشاورزی در حمایت از عرضه  محصولات پتروشیمی در بورس کالا در اشاره به مزایای این اقدام گفت: یکی از مهمترین مزیت های بورس کالا شفافیت معاملات است چرا که کشف نرخ محصولات پتروشیمی براساس مکانیزم عرضه و تقاضا صورت می گیرد.

مصطفی محمد باقری،  درباره وضعیت بازار محصولات پتروشیمی گفت: هیئت دولت به منظور جلوگیری از رانت های موجود در بازار محصولات پتروشیمی خارج از بورس، مصوبه عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا را تصویب کرد تا تمام فعالان و بهره برداران این بخش وارد بورس شده و دربازاری شفاف و بدون رانت  خرید کنند.

وی  خاطرنشان کرد: تمام موانع موجود در راه خرید کلیه صنایع پایین دستی پتروشیمی توسط بورس کالای ایران برداشته شده و هیچ بهانه ای جهت خروج این محصولات از بورس کالا وجود ندارد. به گفته مدیر کالایی کارگزاری بانک کشاورزی‌ عرضه کنندگان محصولات پتروشیمی می‌توانند برای توسعه و گسترش صنایع وفعالیت خود از طریق ابزارهای موجود در بورس کالا تامین مالی کنند.

   

کد خبر 388270

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =