سهام "آپ" نیمه شهریورعرضه می شود

معاون ناشران و اعضای بورس بورس از عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام "آپ" در نیمه شهریور، موکول شدن طبقه بندی جدید شرکتها به پاییز و پذیرش اوراق مشارکت ۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران خبر داد.

روح الله حسینی مقدم با اشاره به نتایج آخرین جلسه هیات پذیرش بورس درهفته گذشته ، اظهار داشت: در این نشست سه دستور جلسه مربوط به پذیرش شرکت آسان پرداخت ، طبقه بندی جدید شرکت های بورسی و اوراق مشارکت شهرداری تهران مطرح شد.

وی در مورد شرکت 75 میلیارد تومانی آسان پرداخت توضیح داد: این شرکت که با نماد "آپ" وارد بورس خواهد شد در مرحله نهایی پذیرش قرار داشته و سهامداران عمده و هیات مدیره آن باید ملاحظاتی را رعایت کنند تا امکان درج نماد در روزهای آتی فراهم شود.

این مقام مسئول ادامه داد: سهامداران عمده شرکت برنامه ویژه ایی برای معارفه به سهامداران دارند و بعد از درج نماد و طی روزهای آینده اقدام به برگزاری جلسه خواهند کرد. در این صورت احتمالا" نیمه شهریور10 درصد سهام آن در بورس عرضه اولیه می شود.

به گفته حسینی مقدم 40 درصد سهام شرکت آسان پرداخت در اختیار زیرمجموعه های بانک کشاورزی قرار دارد و دو فرد حقیقی کارآفرین نیز هر کدام مالک 30 درصد این  شرکت هستند. همچنین شرکت 100 میلیارد تومانی ایرانیان اطلس اواخر شهریور یا اوایل مهرعرضه اولیه خواهد شد.

طبقه بندی جدید شرکت ها درپاییز

وی در مورد برنامه طبقه بندی جدید شرکت های بورسی که معمولا" هر سال با تغییر و تحولاتی در جایگاه شرکت ها همراه می شود، اظهار داشت: با توجه به لزوم اصلاح دستورالعمل پذیرش شرکت ها که آخرین اصلاحیه آن مربوط به سال 86 است و با تصمیم هیات پذیرش، مقرر شد طبقه بندی جدید شرکت های بورسی بعد از نهایی کردن دستور العمل انجام شود.

معاون ناشران و اعضای بورس شرکت بورس با اشاره به ارسال پیشنهادات سال گذشته بورس به سازمان بورس و لزوم بررسی توسط کمیته تدوین مقررات و تصویب هیات مدیره، ادامه داد: با این اوصاف احتمالا" پاییز طبقه بندی شرکت ها نهایی و عملی خواهد شد.

پذیرش اوراق مشارکت 700 میلیارد تومانی شهرداری

حسینی مقدم درباره سومین دستور جلسه هیات پذیرش بورس هم گفت: مقرر شد اوراق مشارکت 700 میلیارد تومانی شهرداری تهران در دو قسمت منتشر شود. قسمت اول شامل 460 میلیارد تومان با نرخ سود 21 درصدی به دلیل اخذ مجوز سال گذشته و قسمت دوم شامل 240 میلیارد تومان و نرخ سود 18 درصدی منتشر شود.

وی ادامه داد: ضامن این اوراق که هفته جاری پذیره نویسی و سپس معاملات ثانویه آن در بورس انجام می شود، دولت بوده و عاملییت آن را بانک شهر عهده دار است.به گفته حسینی مقدم در آینده ای نزدیک هم یکی دو صندوق زمین و ساختمان مورد پذیره نویسی قرار خواهند گرفت.

 

کد خبر 388254

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =