ایران خودرو صبح سود ده عصر زیان ده

مدیرعامل ایران خودرو صبح امروز به مناسبت بیست و یکمین سالگرد عرضه اولیه سهام در تالار حافظ حاضر شد و خبر از امضای چند قرارداد داد . در آستانه مجمعی که چند ساعت بعد برگزار می شود این اقدام برای آماده سازی سهامداران آن هم با تعداد قابل توجه اقدام خوبی بود اما ساعتی قبل آقای مدیرعامل در گفت گو با ایرنا اعلام کرد که شرکت تحت مدیریت او هم اکنون ۲۳ هزار میلیاردریال زیان انباشته دارد وعلت این زیان را به سال های گذشته و پیش از سال ۱۳۹۲نسبت داد.

هاشم یکه زارع  با بیان اینکه بخش از این زیان به تولید خودروهای تجاری بازمی گردد، ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی، بازار خودروهای تجاری رونق ندارد و همه شرکت های تولیدکننده خودروهای تجاری مانند اتوبوس با چالش مواجه هستند.
وی  افزود: سهام ایران خودرو نسبت به سال 1392 حدود سه برابر رشد داشته است، و بر این اساس افرادی که از آن سال سهامدار شرکت بوده اند ضرر نکرده اند، اما افرادی که برای کوتاه مدت و برای دوره های زمانی دو یا سه ماه سهامداری می کنند، ممکن است ضرر کنند.
مدیرعامل ایران خودرو درباره برنامه ایران خودرو برای جبران زیان انباشته، گفت: در ایران خودرو به دنبال برنامه های بلندمدت هستیم، اجرای برخی طرح ها مانند جراحی است که ممکن است، ناراحتی هایی نیز به دنبال داشته باشد.

کد خبر 388175

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =